Szanowni Państwo,

W związku z konferencją prasową Stowarzyszenia Marsz Niepodległości przesyłamy notkę na jej temat.

Apelujemy do sympatyków Marszu Niepodległości o czujność wobec kokieteryjnych słow Borysa Budki i nie oddawanie swojego głosu w wyborach na kandydaturę Rafała Trzaskowskiego

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Całe nagranie z konferencji moga Państwo znaleźć pod odnośnikiem:

FILM
– https://youtu.be/nuAmIi7JYA0

Prezes SMN Robert Bąkiewicz: Borys Budka zmienił zdanie o Marszu Niepodległości o 180 stopni, nazywając uczestników patriotami. Apelujemy do sympatyków, aby nie dali się nabrać na wspomniane umizgi. Wszyscy pamiętamy czasy rządów Platformy Obywatelskiej, kiedy policja była wykorzystywana do pacyfikacji uczestników.

Wiceprezes SMN Tomasz Kalinowski:

PO wykorzystuje krótką pamięć wyborców i stosuje wobec nich socjotechnikę. Wypowiedzi Borysa Budki, Rafała Trzaskowskiego, Sławomira Nitrasa i wielu innych czołowych polityków PO obfitowały w przeszłości w słowa pogardy, deklaracji sankcji, poparcie zakazów, kłamliwych zarzutów o faszyzm wobec uczestników i organizatorów Marszu Niepodległości.

Rzecznik SMN Damian Kita:

Wiemy, że Rafał Trzaskowski z budżetu Warszawy milionami dotował tzw. organizacje antyfaszystowskie z zakresu taktyki ulicznej. Jak wygląda ten termin w praktyce widzieliśmy w 2011 roku, kiedy obecni w Warszawie na zaproszenie polityków i mediów wspierających dziś kandydaturę Trzaskowskiego niemieccy antifiarze dzierżąc jak wykazała policja pałki i kastety wraz z polskimi towarzyszami dopuszczała się napaści i przemocy fizycznej w stosunku do uczestników Marszu Niepodległości, a wśród nich wobec kombatantów i kobiet z dziećmi.

Z wyrazami szacunku,

Damian Kita
BIURO PRASOWE
STOWARZYSZENIA “MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI”