Władze Toronto zwróciły się do zarządów budynków aparatmentowych i condo o wprowadzenie obowiązku noszenia masek na korytarzach, windach i we wszystkich wspólnych pomieszczeniach użytkowych, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19.

Burmistrz John Tory powiedział, że zalecenie noszenia zakrycia twarzy obejmuje mieszkańców, gości, zarządców nieruchomości i pracowników konserwacyjnych, którzy wchodzą lub pozostają w częściach wspólnych apartamentowców lub kondominium, takich jak lobby, pralnie i windy.

Tory przyznał, że chociaż opcje legislacyjne są nieco ograniczone, jeśli chodzi o własność prywatną, nie zawaha się przed podjęciem jakiegoś rodzaju środków, które sprawią, że zakrywanie twarzy będzie obowiązkowe w tych przestrzeniach.

 

Tory zauważył, że noszenie zakrycia twarzy jest niedrogą, akceptowalną i prostą inicjatywą, w przeciwieństwie do miejskich przepisów, które wymuszałyby tego rodzaju zachowania.

„Więc zobaczymy, jak odpowiedzą na złożoną przez nas prośbę. Jeśli nie uzyskamy odpowiedniej współpracy, mamy możliwość przyjrzenia się naszym możliwościom prawnym również w tej dziedzinie. ”