Władze amerykańskie ostrzegły, aby nie sadzić tajemniczych, niechcianych nasion wysyłanych do Stanów Zjednoczonych z Chin

Opakowania oznakowane jako “biżuteria” lub “zabawki”, które otrzymano co najmniej w 9 stanach, w rzeczywistości zawierają niezidentyfikowane nasiona. Urzędnicy ds. Rolnictwa wzywają mieszkańców, aby nie umieszczali nasion w ziemi ze względu na ryzyko wprowadzenia gatunków inwazyjnych

W obliczu rosnących napięć między dwoma krajami, dziwny napływ niezidentyfikowanych nasion lądujących w sercu Ameryki za pośrednictwem chińskiej poczty, może zasiać jeszcze większą nieufność w szybko pogarszających się stosunkach między USA a Chinami.
„W tej chwili nie mamy wystarczających informacji, aby wiedzieć, czy jest to mistyfikacja, żart, oszustwo internetowe czy akt bioterroryzmu rolniczego” – stwierdził w oświadczeniu komisarz ds. Rolnictwa w Kentucky, Ryan Quarles.

Departament Rolnictwa Ohio opublikował zdjęcie paczki wysłanej z Suzhou w Chinach. Zawierała paczkę nasion, które według niektórych komentatorów na stronie wydziału wyglądały jak nasiona słonecznika.
„Sadziłbym je, wyglądają jak słonecznik” – powiedział jeden z komentatorów.