Władze zdrowotne ostrzegają konsumentów w  Kanadzie, aby unikali spożywania czerwonej cebuli importowanej z USA i wszelkich produktów spożywczych, które mogą zawierać importowaną czerwoną cebulę, ponieważ są one powiązane z wybuchem salmonelli.

Według informacji opublikowanej przez Kanadyjską Agencję Zdrowia Publicznego, od czasu ogłoszenia wybuchu epidemii w Kanadzie odnotowano 55 dodatkowych przypadków zachorowań chorób, łącznie  114 przypadków  w pięciu prowincjach.

Szesnaście osób zostało hospitalizowanych. Nikt nie umarł.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Mieszkańcy Kolumbii Brytyjskiej, Alberty, Saskatchewan, Manitoby i Ontario są proszeni o powstrzymanie się od spożywania  czerwonej cebuli importowanej do Kanady z USA, w tym produktów spożywczych zawierających czerwoną cebulę, dopóki nie będzie wiadomo więcej o wybuchu epidemii.

Wzywa się także sprzedawców detalicznych i restauracje w tych prowincjach, aby nie używały, nie sprzedawały ani nie serwowały czerwonej cebuli importowanej z USA

Jeden mieszkaniec PEI również zachorował , ale stało się to po podróży do Alberty.

Wycofywanie z rynku nie dotyczy czerwonej cebuli uprawianej w Kanadzie.

Każdy może zarazić się salmonellą, ale dzieci w wieku 5 lat i młodsze, osoby starsze, kobiety w ciąży lub osoby z osłabionym układem odpornościowym są bardziej narażone na poważny przebieg tej choroby.

Objawy to:
Gorączka.
Dreszcze.
Biegunka.
Skurcze brzucha.
Bół głowy.
Nudności.
Wymioty.

Agencja zdrowia publicznego sugeruje podjęcie następujących środków ostrożności, aby zapobiec zachorowaniu na zakażoną czerwoną cebulę.

Jeśli masz w domu czerwoną cebulę:
Poszukaj etykiety pokazującej, gdzie rosła . Informacja o tym może być nadrukowana na opakowaniu lub na naklejce.
Jeśli opakowanie lub naklejka wskazuje, że pochodzi z USA, nie jedz tego. Wyrzuć to i umyj ręce.
Jeśli nie znajdziesz takiej informacji, nie jedz. Wyrzuć i umyj ręce.
Jeśli nie wiesz, czy czerwona cebula znajdująca się w gotowej sałatce, kanapce, wrapie lub dipie zawiera czerwoną cebulę z USA, nie jedz jej. Wyrzuć  i umyj ręce.
Myj i dezynfekuj szuflady lub półki w miejscach (takich jak lodówki i szafki), w których była przechowywana czerwona cebula.

Jeśli kupujesz czerwoną cebulę w sklepie:
Poszukaj etykiety pokazującej, gdzie rosła czerwona cebula.
Jeśli na opakowaniu widać, że pochodzi z USA, nie kupuj.
Jeśli jest to produkt nieopakowany lub nie ma etykiety, zapytaj sprzedawcę, czy czerwona cebula pochodzi ze Stanów Zjednoczonych
Jeśli nie możesz potwierdzić, że czerwona cebula w sklepach nie pochodzi z USA, nie kupuj jej.

Restauracje i sprzedawcy detaliczni powinni sprawdzać etykiety na torebkach lub pudełkach czerwonej cebuli lub zapytać dostawców o źródło ich czerwonej cebuli.