Policja w Windsor wysłała tweet z prośbą o pomoc w ujęciu podejrzanego, który jest poszukiwany za napaść na tle seksualnym.

4 kwietnia 2023 r. ofiara płci żeńskiej skontaktowała się z policją, aby zgłosić, że została wykorzystana seksualnie podczas pobytu w schronisku dla kobiet w Windsor. Podejrzany, który również przebywał w tym czasie w schronisku, rzekomo wszedł do łóżka ofiary i dokonał napaści seksualnej.

Podejrzany został zidentyfikowany jako 32-letnia Desiree Anderson, znana również jako Cody D’Entremont. Podejrzany jest opisany jako osoba wzrostu 5’7″, wadze 141 funtów, z brązowymi oczami i brązowymi włosami. Podejrzany ma często przebywać w centrum miasta.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Z komunikatu prasowego wynika że Cody identyfikuje się jako „Desiree”. Cody, nazywając siebie „Desiree”, przebywał w schronisku dla kobiet w Windsorze z bezbronnymi kobietami – kobietami, które stały się bardziej bezbronne przez jego obecność. Aktywiści transpłciowi twierdzą, że mężczyźni tacy jak Cody mają prawo do schronisk tylko dla kobiet, jeśli identyfikują się jako kobiety.

W październiku kobieta została  zgwałcona w centrum dla kobiet w Parry Sound w Ontario przez napastnika płci męskiej identyfikującego się jako osoba transpłciowa. Kilka miesięcy wcześniej, w sierpniu, 25-letni Shane Jacob Green został aresztowany przez policję prowincji Ontario i oskarżony o dwa przypadki napaści na tle seksualnym – popełnione również podczas pobytu w schronisku dla kobiet

Schroniska dla kobiet w Kanadzie zostały zmuszone do wpuszczania mężczyzn. Vancouver Rape Relief (VRR) w Kolumbii Brytyjskiej, najstarsze kanadyjskie schronisko dla ofiar napaści na tle seksualnym, zostało pozbawione funduszy miejskich przez utrzymywanie, że służy tylko kobietom. VRR straciło fundusze po tym, jak aktywiści transpłciowi lobbowali, aby centrum przyjmowało mężczyzn, którzy identyfikują się jako kobiety grożąc utratą wsparcia finansowego.

za lifesite news