Mężczyzna z Toronto zniszczył szklaną wystawę w Pizza Pizza po konfrontacji z klientem  bez maski.

Na klipie video wściekły mężczyzna podchodzi do niezamaskowanego klienta czekającego na jedzenie w restauracji Pizza Pizza. Po odepchnięciu, samozwańczy strażnik zamaskowania woła   „Co do cholery! Zaatakowałeś mnie! Zadzwoń pod 9-11! ” Następnie rozbija gołą ręką szklaną ladę z pizzą i zrzuca ją z blatu. Słychać, jak wyświetlacz pęka, gdy uderza w ziemię.


Klient bez maski po cichu bierze swoje jedzenie i wychodzi, a agresywny mężczyzna krzyczy: „Nie dawaj mu jedzenia!” i „Nie powinieneś był tego robić! Zaatakował mnie! ”

Jeszcze bardziej zastanawiający przez fakt, że strażnik zamaskowania najwyraźniej nosił własną maskę pod brodą a nie na twarzy.

W wielu komentarzach internetowych spekulowano, że taka agresja może być skutkiem problemów ze zdrowiem psychicznym.

Toronto wymaga obecnie zamaskowania we wszystkich pomieszczeniach publicznych. Podobna polityka władz brytyjskich i niemieckich wywołała protesty w tych krajach. W Holandii rząd oświadczył, że nie będzie zalecał społeczeństwu noszenia masek na twarz, argumentując, że nie ma wystarczających dowodów na to, że są one skuteczne w powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się Covid-19.