W tym tygodniu miasto oferuje bezpłatny dostęp do internetu w dwóch parkach w ramach programu łączenia osób, które nie mają regularnego dostępu.

Program „Wi-Fi on Wheels” będzie dostępny w Masseygrove Park, niedaleko Finch Avenue West i Martin Grove Road, od 4 do 6 sierpnia oraz do Edgeley Park, przy Jane Street i Driftwood Avenue, 7-8 sierpnia.

Każdy, kto ma urządzenie obsługujące Wi-Fi, może przynieść je do parków, aby uzyskać bezpłatny dostęp za pośrednictwem Bookmobile Biblioteki Publicznej w Toronto między południem a 18:30

Miasto będzie miało również urządzenia, z których ludzie będą mogli korzystać na miejscu

Zgodnie z komunikatem miasta każdy, kto pożyczy miejskie urządzenie, będzie musiał wypełnić krótką ankietę oceny stanu zdrowia pod kątem objawów COVID-19 i podać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu w celu namierzenia kontaktu.

Ten pilotażowy program Wi-Fi on Wheels powstał w ramach miejskich warsztatów „NextGen” w zakresie cyfrowej akceleracji i optymalizacji w odpowiedzi na pandemię COVID-19. Ma na celu zapewnienie wszystkim ludziom dostępu do ważnych informacji, wsparcia społecznego i niezbędnych usług