Facebook po raz pierwszy usunął post prezydenta USA Donalda Trumpa

Facebook po raz pierwszy zamienił się w środę w “Ministerstwo Prawdy” usuwając post prezydenta USA Donalda Trumpa, zawierający odsyłacz do video Fox News, w którym Trump mówi, że dzieci są „praktycznie odporne” na nowego koronawirusa.

Facebook podał w środę, że „wideo zawiera fałszywe stwierdzenie, że ​​jakaś grupa ludzi jest odporna na COVID-19, co stanowi naruszenie naszych zasad dotyczących szkodliwych dezinformacji dotyczących COVID”.

Tweet zawierający film, który został opublikowany przez konto @TeamTrump w kampanii Trumpa i udostępniony przez prezydenta, został później również ukryty przez Twittera za złamanie zasad  dotyczących informacji o COVID-19.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Rzecznik Twittera powiedział, że właściciel konta @TeamTrump będzie musiał usunąć tweet, zanim będzie mógł ponownie tweetować.

Podczas spotkania informacyjnego w Białym Domu Trump powtórzył swoje twierdzenie, że wirus miał niewielki wpływ na dzieci.

„Dzieci bardzo dobrze sobie z tym radzą” – powiedział dziennikarzom. „Jeśli spojrzeć na liczby, w kategoriach śmiertelności, ofiar śmiertelnych… dla dzieci poniżej pewnego wieku… ich układ odpornościowy jest bardzo, bardzo silny i bardzo silny. Wydaje się, że potrafią sobie z tym bardzo dobrze radzić, i to według wszystkich danych statystycznych ”

To pierwszy raz, kiedy Facebook całkowicie skasował informację pochodzącą od szefa Białego Domu zamiast odznaczyć ją, jak to miało miejsce w przeszłości.

Facebook wcześniej usunął reklamy kampanii wyborczej Trumpa za łamanie zasad informacji.

Firma usunęła również posty prezydenta USA i reklamy jego kampanii, które pokazywały czerwony odwrócony trójkąt, symbol, którego naziści używali do identyfikowania więźniów politycznych powołując się na naruszenie  polityki przeciwko szerzeniu nienawiści.

Kilka badań sugeruje,  że ​​dzieci są mniej podatne na zarażenie niż dorośli i częściej mają tylko łagodne objawy.