To już oficjalne – w Mississaudze zmieniono przepisy dotyczące  zakrycia twarzy, Maski są teraz wymagane w obszarach wspólnych –  w holach, korytarzach, windach i pomieszczeniach na śmieci/recykling – condominiów i innych apartamentowych budynków mieszkalnych.

Wniosek o zmianę statutu maskowania w celu uwzględnienia części wspólnych w budynkach mieszkalnych został przyjęty przez radę miasta 5 sierpnia.

Rada głosowała również za ograniczeniem liczby miejsc w restauracjach, planem ponownego otwarcia obiektów dla filmów i telewizji, wznowieniem posiedzeń rady i komitetów oraz przeglądem regulaminu parków miejskich.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W dniu dzisiejszym podjęliśmy krok w kierunku zmiany przepisów, aby zakrycia twarzy były obowiązkowe we wspólnych obszarach wspólnot mieszkaniowych i domów apartamentowych.

Chcemy chronić zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców wszędzie tam, gdzie to możliwe, a to działanie pomoże nam zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19 w naszej społeczności – powiedziała burmistrz Bonnie Crombie w oświadczeniu.

Znowelizowany regulamin oznacza, że ​​mieszkańcy – za wyjątkiem dzieci poniżej drugiego roku życia i osób z określonymi schorzeniami – muszą nosić niemedyczne maski lub zakrycia twarzy (takie jak chusta lub szalik) w zakrytych częściach wspólnych budynków mieszkalnych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Maski są obecnie wymagane w sklepach detalicznych, centrach handlowych, restauracjach (z wyjątkiem momentu jedzenia lub picia), sklepach spożywczych, supermarketach, miejscach kultu (z wyjątkiem obrzędów lub ceremonii religijnych, które są niezgodne z zakrytą twarzą), miejscach sportów halowych i obiektach rekreacyjnych, wspólnych obszarach hoteli i moteli oraz innych krótkoterminowych miejsc zakwaterowania, bibliotekach, muzeach, galeriach, teatrach, salach koncertowych, autobusach MiWay, taksówkach i pojazdach  wspólnego użytku, budynkach komunalnych i innych przestrzeniach wewnętrznych otwartych dla publiczności.

Mieszkańcom, którzy nie zastosują się do tych zasad grożą grzywny w wysokości do 500 dol..

Rada uchwaliła również regulamin ograniczający liczbę miejsc w restauracji do 100 osób oraz ograniczający liczbę osób, które mogą zasiąść przy stole w restauracji lub barze do 10 osób.

Na spotkaniu Monica Hau, zastępca lekarza ds. zdrowia w regionie Peel, zaleciła ograniczenie pojemności siłowni i obiektów fitness do 50 osób (włączając personel). Kilku członków rady,  wyraziło zaniepokojenie tą sugestią, argumentując, że limity pojemności powinny opierać się na powierzchni.

Rada nie głosowała nad określeniem limitów pojemności dla obiektów fitness.

Rada głosowała również za wznowieniem wszystkich posiedzeń rady i komitetów od 8 września 2020 r. Regulamin Rady zostanie zmieniony, aby umożliwić uczestnictwo we wszystkich posiedzeniach drogą elektroniczną do 1 sierpnia 2021 r.