„Będzie postępowanie w związku z zawieszeniem tęczowej flagi na pomniku Jana Pawła II”, poinformowała w czwartek nadkom. Robert Szumiata, oficer prasowy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I (Śródmieście).

W środę na oficjalnym profilu w mediach społecznościowych ruchu Obywatele RP zamieszczono materiał wideo, na którym kilka osób zakłada tęczowa flagę na pomnik Jana Pawła II znajdujący się przy kościele Wszystkich Świętych na pl. Grzybowskim w Warszawie.

Nadkom. Robert Szumiata poinformował, że w związku z tym czynem policjanci prowadzą czynności. – Kiedy zostaną one zakończone będzie wszczęte postępowanie – powiedział.

Pod koniec lipca na kilku pomnikach w Warszawie zawieszono tęczowe flagi. Jedną z nich umieszczono na figurze Chrystusa dźwigającego krzyż, która znajduje się przed bazyliką św. Krzyża. Policja prowadzi postępowanie w sprawie obrazy uczuć religijnych.

Na Twitterze podsumował sytuację znany polski komentator i publicysta Rafał Ziemkiewicz:
Wszystkich którzy czy to z podłości czy z naiwności wciskają ten kit że baner sodomitów narzucony na Jezusa „nie obraża” zachęcam by wrzucili wieprzowinę do meczetu a potem poszli do braci muslimów z gadką, że świnki są fajne i milusie, a zdrowe mięsko nikogo nie może obrazić.