Drugie co do wielkości miasto Australii – Melbourne – umożliwiło policji wchodzenie do prywatnych domów bez nakazu rewizji w celu przeprowadzanie „kontroli na miejscu”, zaś kościoły są ponownie zamykane w ramach nowego reżimu  po tym, jak politycy ogłosili „stan klęski żywiołowej” w odpowiedzi na wzrost liczby zgonów związanych z koronawirusem.

Przemawiając 3 sierpnia, główny komisarz policji Wiktorii, Shane Patton, nie krył że policja w niektórych przypadkach wybijała szyby samochodowe z powodu osób znajdujących się w środku, które odmawiały współpracy  z policją i nie stosowały się do nowych wytycznych ochrony zdrowia publicznego..

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

 

„Co najmniej trzy lub cztery razy w ciągu ostatniego tygodnia musieliśmy wybijać okna w samochodach i wyciągać ludzi, aby mogli podać swoje dane, ponieważ nie chcieli nam powiedzieć, dokąd jadą  nie podawali swojego nazwiska ani adresu – powiedział Patton.

Nowe zasady Lockdownu w stanie Victoria, którego stolicą jest miasto Melbourne obejmują:

  • Policja może wejść do prywatnych domów bez pozwolenia właściciela i bez nakazu przeprowadzenia rewizji
  • Wprowadzona została godzina policyjna zakazująca opuszczania domów między 20:00 a 5:00, z wyjątkiem „pracy i podstawowych powodów  zdrowotnych, opiekuńczych lub bezpieczeństwa”
  • Przez resztę dnia ludzie mogą opuszczać swoje domy tylko po to, aby kupić żywność i niezbędne artykuły  lub pracować.
  • Kościoły są zamknięte z wyjątkiem pogrzebów, w których może uczestniczyć maksymalnie 10 żałobników, z wymaganymi pozwoleniami.
  • Szkoły są zamknięte, z wyjątkiem tych dla dzieci  osób, które mogą wciąż pracować,
  • Zakrycie twarzy jest obowiązkowe wszędzie poza domem, nawet na otwartej przestrzeni, gdy jest się samemu.
  • Nikt nie może udać się do innego domu niż własny, chyba że w celu zapewnienia opieki
  • Rząd stanowy czyni wyjątek od tej zasady, dla  „odwiedzających partnera” oraz osoby ze wspólnymi prawami rodzicielskimi
  • Ludzie mogą gromadzić się publicznie tylko z jedną osobą spoza domu
  • Dla tych, którzy naruszają przepisy, obowiązuje mandaty do 5 tys. dol. australijskich

Co najmniej jeden film przedstawiający policję w Wiktorii podejmujący działania przeciwko osobie, która nie nosi maski, stał się wirusowy dzięki milionom wyświetleń w Internecie, a kilka wersji filmu usunięto z różnych platform mediów społecznościowych (ostrzeżenie: język i treści zawierające przemoc).

Środki te zostały wprowadzone z powodu   odnotowania 671 nowych przypadków koronawirusa” i „siedmioma  zgonami” w dniach bezpośrednio poprzedzających ich wprowadzenie.

Ojciec Glen Tattersall, katolicki proboszcz z Melbourne, powiedział LifeSiteNews, że   Premier Wiktorii Daniel Andrews, jest radykalnym lewicowcem z zamiłowaniem do despotycznej władzy.

Jego zdaniem te drakońskie przepisy nie mają naukowego uzasadnienia.

„Obowiązuje godzina policyjna od 20:00 do 5:00, rygorystycznie egzekwowana, w tym przez użycie policyjnych helikopterów i “szperaczy”. Czy wirus jest wampirem, który pojawia się w nocy? Albo noszenie masek: muszą być noszone wszędzie na zewnątrz, nawet w parku, w którym nie ma nikogo w pobliżu. Czemu? Czy wirus przeskakuje w powietrzu setki metrów? Chodzi o wzbudzenie masowego strachu i upokorzenie ludności poprzez żądanie podporządkowania się”- powiedział Tattersall.

Tattersall dodaje że „radykalni lewacy dominują w wiktoriańskim sądownictwie i służbie cywilnej z powodu nominacji politycznych”.

za lifesite news