Policja szuka jednego podejrzanego po tym, jak tuż po 23:30 w piątek mężczyzna został dźgnięty nożem w pobliżu placu Yonge-Dundas. Ofiara została przewieziona do pobliskiego szpitala. Poszukiwany jest mężczyzną rasy czarnej o szczupłej budowie ciała i wzroście około sześciu stóp. Ostatnio widziano go w białym dresie z nadrukiem z przodu przedstawiającym zwierzę. Uciekał w kierunku wschodnim na Shuter Street.


W piątek wieczorem, trzy osoby zostały ranne po strzelaninie w rejonie Victoria Park Avenue i Crescent Town Road w Scarborough. Policja otrzymała zgłoszenie około godziny 21:32, że jedna osoba została postrzelona w nogę, a druga w ramię. Służba pogotowia ratunkowego z Toronto podała, że jednego mężczyznę zabrano do szpitala z obrażeniami zagrażającymi życiu, a drugiego z poważnymi ranami.Trzecia ofiara zgłosiła się sama do szpitala z raną postrzałową, która według policji nie zagrażała życiu.


Tuż po 9 rano w piątek ekipy ratunkowe zostały wezwane na miejsce zdarzenia w South Millway i The Collegeway w pobliżu Erin Mills Parkway, w Mississaudze gdzie jedna osoba została pchnięta nożem. Sanitariusze twierdzą, że ofiara odniosła poważne, ale nie zagrażające życiu obrażenia. Nie opublikowano rysopisu podejrzanego. Policja  sprawdza nagrania kamer.


Policja regionu Durham uważa, że ​​jeden z kilku podejrzanych o brutalny napad w Oshawie w piątek nad ranem ostrzelał dom ofiary. Około godziny 4:00 policja została wezwana do domu przy Frederick Mason Drive w północnej części miasta.  ​​23-letni mężczyzna wracał do domu, gdy  został napadnięty, a podejrzani próbowali ukraść mu biżuterię i buty. Podczas ataku został uderzony ostrym przedmiotem w głowę. Podczas ataku ojciec ofiary próbował pomóc synowi i został potrącony przez auto sprawców, którzy na pożegnanie strzelili w stronę domu napadniętych. Na szczęście nikt nie został trafiony. Śledczy uważają, że atak nie był przypadkowy. Policja prosi o pomoc świadków


Policja w Toronto prowadzi dochodzenie w postrzelenia mężczyzny w   North Etobicoke w piątek wieczorem. Zdarzenie miało miejsce Gihon Spring Drive, w pobliżu Steeles Avenue West i Kipling Avenue. Funkcjonariusze, znaleźli na miejscu jedną ranną ofiarę. Sanitariusze przetransportowali mężczyznę w wieku około 20 lat z poważnymi obrażeniami do lokalnego szpitala. Trwa śledztwo  Policja prosi każdego, kto ma informacje, o bezpośredni kontakt. 


Dwie osoby – w wieku 17 i 20 lat – zostały poważnie ranne podczas strzelaniny w Scarborough w czwartek wieczorem. Policja odpowiedziała na doniesienia o zastrzeleniu kogoś w pobliżu baru lub restauracji w rejonie Danforth Road i Savarin Street na krótko przed 22:00 Funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia i początkowo znaleźli jedną ofiarę z poważnymi obrażeniami. Druga ofiara została zlokalizowana wkrótce potem i obie zostały zabrane do szpitala w ciężkim stanie, ale oczekuje się, że przeżyją. Konst. Dave Rydzik powiedział, że w związku ze wzrostem liczby strzelanin w okolicy – co najmniej ośsiem w ciągu ostatniego miesiąca, ostatniej nocy wzmożona była obecność policji, funkcjonariusze słyszeli strzały i byli w stanie szybko zareagować. Udało im się zidentyfikować podejrzany pojazd, a po pościgu autostradą 401 kierujący stracił kontrolę i został zatrzymany przez policję. W pojeździe  znaleziono broń, a trzech podejrzanych, wszyscy w wieku poniżej 18 lat, zostało aresztowanych. Rydzik dodał, że bardzo niepokoi młody wiek podejrzanych.