Córka Wojciecha Jaruzelskiego nagrywa i publikuje wywiady ze znanymi ludźmi na swoim kanale “Towarzyszka panienka” w serwisie YouTube.com

Wśród nich z publicystą Rafałem Ziemkiewiczem. Rozmowa miała miejsce kilka tygodni temu i dotyczyła książki “Cham niezbuntowany” Ziemkiewicza. Autorka wywiadu przekazała wczoraj wieczorem informację o usunięciu wywiadu.

“Po 3 miesiącach od premiery, pomimo wcześniejszego przesłania do YT do akceptacji – odcinek został usunięty. Kuriozalne jest również to, że YT do dziś zarabiał na reklamach (279k wyświetleń, 7909 pozytywnych ocen)” – napisała – “Nie poddawajmy się, pomyślmy co możemy zrobić”.

Rafał Ziemkiewicz odniósł się do tego wpisu komentując: “Pisałem wczoraj, że wojna lewicy z dystrybucją ‘Chama Niezbuntowanego’ bynajmniej nie ustała, no i macie. Nagłe usunięcie rozmowy u Moniki Jaruzelskiej (btw mega grzecznej, jak to u niej) po 3 miesiącach może być tylko efektem zorganizowanej akcji zasypania cenzorów YT ‘zgłoszeniami'”

Jak pisał wcześniej Jan Bodakowski Wpływowa amerykańska organizacja GPAHE — Global Project Against Hate and Extremism (Globalny Projekt przeciw Nienawiści i Ekstremizmowi), think tank ekspertów z Southern Poverty Law Center żąda od portali społecznościowych usunięcia z internetu kont Rafała Ziemkieicza