Mimo obaw, że wkrótce może nadejść druga fala, Kanadyjczycy nie wydają się w znaczący sposób dostosowywać swojego zachowania, gdy chodzi o wychodzenie z domu.

Colin Furness, epidemiolog zajmujący się kontrolą zakażeń na Uniwersytecie w Toronto,  twierdzi, że wielu ludzi po prostu uznało:„ Jestem tym zmęczony, wychodzę, spotykam się z przyjaciółmi ”- powiedział w niedzielę w telewizji CTV

Pokazują to dane zbierane przez Google i Apple, które pokazują, że Kanadyjczycy spędzają więcej czasu w parkach i sklepach.

Według najnowszego raportu Google dla Kanady z 11 września, Kanadyjczycy spędzają w parkach 151% więcej czasu niż przed rozpoczęciem pandemii.

Na podstawie danych Google wykorzystanie parków stale rosło w ciągu ostatnich kilku miesięcy – od 80% powyżej poziomu bazowego na początku czerwca do 140% w połowie lipca do 150% 11 września.

Wzrasta także aktywność Kanadyjczyków w handlu detalicznym i rekreacji – co Google określa jako „miejsca takie jak restauracje, kawiarnie, centra handlowe, parki rozrywki, muzea, biblioteki i kina”.

Czas spędzony w sklepach spożywczych i aptekach był nieco powyżej poziomu wyjściowego Google w ciągu ostatniego miesiąca, co sugeruje, że Kanadyjczycy mogą robić więcej zakupów w supermarketach, aby nadrobić malejącą liczbę spożywanych posiłków w restauracjach.

W międzyczasie ilość czasu spędzanego w domu spadła z 20% na początku maja do 10% w połowie lipca do 8% 11 września.

Podsumowując, wszystko to oznacza, że ​​Kanadyjczycy czują się teraz bezpieczniej opuszczając swoje domy częściej niż nie tylko na początku pandemii, ale także przez większą część lata.

Tymczasem nowy koronawirus nadal   rozprzestrzenia się w Kanadzie i liczba aktywnych przypadków w Kanadzie rośnie

Jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że pojawiło się zmęczenie kwarantanną .

Znane również jako zmęczenie pandemiczne, zmęczenie reakcją i wiele innych terminów, zmęczenie kwarantanną to zasadniczo idea, że ​​obywatele są zmęczeni pandemią i nie podejmują już niezbędnych środków ostrożności.

 

za CTV