46-letni Patrick Henry Fox, skazany za prowadzenie strony internetowej, która miała być narzędziem zemsty na byłej żonie, został ponownie aresztowany. Tym razem pod zarzutem niewykonywania poleceń sądu, który nakazał mężczyźnie zamknięcie strony.

Na stronie znajdują się fałszywe oskarżenia Desiree Capuano o popieranie białej supremacji, uzależnienie od narkotyków i dopuszczanie się nadużyć wobec dzieci. Fox nazywa swoją byłą partnerkę “okropnym, kłamliwym, socjopatycznym potworem” i publikuje jej intymne zdjęcia.

Nowe zarzuty postawiono niespełna miesiąc po tym, jak Fox wyszedł z więzienia, a wyrok odsiadywał za niewykonanie nakazu sądu najwyższego Kolumbii Brytyjskiej. Sąd nakazał mu zdjąć stronę. 19 sierpnia sąd prowincji ustalił warunki zwolnienia i okresu próbnego. Ponownie zażądał usunięcia strony i dał na to skazanemu 48 godzin od chwili wyjścia z więzienia.

Tymczasem, jeszcze tego samego dnia na stronie pojawił się nowy wpis. Fox napisał, że powiedział sędziemu, iż strony nie zamknie. Zarzeka się, że może siedzieć w więzieniu do końca życia, ale tego nie zrobi.

Urzędnicy nie mają możliwości zamknięcia strony, ponieważ znajduje się ona na zagranicznym serwerze.

Capuano, która mieszka w Arizonie, powiedziała, że jest wdzięczna kanadyjskiemu systemowi sprawiedliwości, że traktuje sprawę poważnie.

Prokurator będzie się teraz domagał najwyższego możliwego wyroku dla Foxa – dwóch lat pozbawienia wolności.

Fox i Capuano pobrali się w Nevadzie w 2000 roku. Mieszkali razem w Arizonie. Rok po narodzinach syna małżeństwo rozpadło się. Sprawa rozwodowa miała burzliwy przebieg, a Capuano powiadomiła władze, że Fox przebywa w USA nielegalnie. Wtedy został deportowany. W 2014 roku pojawiła się odwetowa strona internetowa.