– We Fratelli Tutti , opublikowanej w niedzielę nowej encyklice, papież Franciszek najwyraźniej wyklucza aborcję z kwestii politycznych będących źródłem niepokoju.

W paragrafie 188 Fratelli Tutti papież Franciszek stwierdza, że „największym zmartwieniem polityków nie powinien być spadek w sondażach, ale znalezienie skutecznych rozwiązań dla zjawiska wykluczenia społecznego i ekonomicznego z jego zgubnymi konsekwencjami: handlem ludźmi,  narządami i tkankami ludzkimi, wykorzystywaniem seksualnym chłopców i dziewcząt, niewolniczą pracą, w tym prostytucją, handlem narkotykami i bronią, terroryzmem i międzynarodową przestępczością zorganizowaną”.

Fakt, że aborcja nie figuruje na tej liście jest skandaliczny – twierdzą krytycy.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Były jeszcze dwa inne ustępy w encyklice, gdzie obrona życia ludzi nienarodzonych powinna była się znaleźć;

Paragraf 255 zaczyna się: „Istnieją dwie skrajne sytuacje, które mogą być postrzegane jako rozwiązania w szczególnie dramatycznych okolicznościach, ale są to fałszywe odpowiedzi, które nie rozwiązują problemów i ostatecznie nie robią nic poza wprowadzeniem nowych elementów zniszczenia w tkance społeczeństwa narodowego i globalnego ”.

Jednak papież wymienia tutaj jedynie “wojnę i karę śmierci”.

Wreszcie, w 194-stronicowym dokumencie jest jeszcze jedno miejsce, w którym wydaje się, że prawo nienarodzonych dzieci do życia byłoby oczywiste. Pojawia się w paragrafie 279. „Nie można zapominać o jednym podstawowym prawie człowieka na drodze do braterstwa i pokoju” – pisze Papież.

Okazuje się jednak, że jest to “wolność religijna dla wyznawców wszystkich religii”.

Za lifesitenews