Stosunkiem głosów 177 do 152, nowy program rządu na kolejną sesję parlamentarną został zaakceptowany przez izbę Gmin.
Mniejszościowy liberalny rząd premiera Justina Trudeau przetrwał dzięki temu i nie odbędą się przyspieszone wybory federalne.

Lider NDP Jagmeet Singh i jego klub parlamentarny zagłosowali za przemówieniem po wytargowaniu w zeszłym tygodniu kilku kluczowych zmian legislacyjnych .

Ulgi te obejmowały przedłużenie świadczeń dla pracowników pozostających bez pracy lub zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin w wyniku pandemii COVID-19 oraz wprowadzenie dziesięciu dni płatnego zwolnienia chorobowego dla każdego Kanadyjczyka, który musi powstrzymywać się od pracy  z powodu pandemii.

Konserwatyści i Bloc Quebecois głosowali przeciwko przemówieniu, podobnie trzej posłowie klubu Zielonych. Nowo wybrana przywódczyni Zielonych Annamie Paul powiedziała, że jej partia nie może poprzeć przemówienia, ponieważ brakowało jej planu ochrony  przed COVID-19 osób w domach opieki długoterminowej. Jej zdaniem przemówienie powinno było zobowiązać również rząd do wprowadzenia gwarantowanego dochodu, który uczyniłby ludzi bardziej odpornymi na wstrząsy gospodarcze.