Tydzień świadomości  o zespole Downa od 1 do 7 listopada

Ze względu na Covid-19, Stowarzyszenie ludzi z Zespołem Downa w Toronto (DSAT) nie będzie organizowało w tym roku imprez, jednak zaprasza do korzystania z mediów społecznościowych do angażowania się i pomocy w zwiększaniu świadomości społecznej o osobach z zespołem Downa.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Ostatnio członkowie naszej społeczności na własne oczy doświadczyli napiętnowania i ostracyzmu,  które wciąż mają miejsce – czytamy w komunikacie prasowym.

Jako przykład można podać internetową petycję w celu usunięcia dzieci z zespołem Downa z klas integracyjnych, czy sprzedawanie na Amazon koszulek z napisem „Make Down Syndrome Extinct”. To podkreśla potrzebę podejmowania przez nas ciągłych wysiłków w celu edukacji i wspierania osób urodzonych z dodatkowym chromosomem.

W tygodniu od 1 do 7 listopada 2020 r. zapraszamy do publikowania zdjęć i filmów przedstawiających osobiste osiągnięcia, i wkład w życie społeczne lub po prostu scenki z  codziennego życia osoby z zespołem Downa. Użyj hashtagu # cdsw2020 DSAT opublikuj  i udostępnij je w naszych mediach społecznościowych.

Chociaż jest jeszcze wiele do pokonania, każdy z nas ma głos i możliwość zmiany opinii innych. Użyjmy tego głosu w tym roku i pokażmy, do czego zdolni są nasi przyjaciele i rodzina ludzi z zespołem Downa.

# cdsw2020

 

 

Stowarzyszenie z Zespołem Downa w Toronto (DSAT) to charytatywna organizacja non-profit zorganizowana i prowadzona przez rodziców i wolontariuszy.