Koronawirus oznacza mniej seksu w przypadku Chińczyków, Amerykanów, Brytyjczyków, Turków; Ankieta przeprowadzona w Turcji pokazuje prawidłowość zgodną z ustaleniami w Chinach, USA i Wielkiej Brytanii: ludzie w dobie pandemii uprawiają seks rzadziej i mają mniej partnerów

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że ludzie na całym świecie rzadziej uprawiają seks w okresie pandemii.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Ankieta przeprowadzona w tym miesiącu wśród Amerykanów przez serwis randkowy Match.com wykazała, że ​​ponad 70 procent samotnych Amerykanów w ogóle nie uprawiało seksu od marca do października, a badanie przeprowadzone przez Kinsey Institute w czerwcu wykazały, że Amerykanie mają mniej seksu – jednym z powodów jest napięcie między parami podczas wspólnej izolacji w domu.

Popęd seksualny Brytyjczyków również spadł natychmiast po tym, jak poddano ich wiosną blokadzie – po czym odbił się nieco, gdy ludzie używali seksu w celu „złagodzenia stresu, lęku lub dla przezwyciężenia nudy”.

Ogólnokrajowe badanie przeprowadzone w Turcji sugerują, że pandemia znacznie zmniejszyła aktywność seksualną. Średnia częstotliwość seksu wśród dorosłych spadła z prawie dwa razy w tygodniu do nieco ponad raz – ustalili naukowcy.

Wpływ koronawirusa na seks był wcześniej obserwowany w Chinach. Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego Anhui odkryli, że prawie połowa uczestników ankiety internetowej w marcu – szczycie epidemii w Chinach – straciła partnerów seksualnych, a ponad jedna trzecia rzadziej uprawiała seks.

W ankiecie internetowej w Turcji około jedna trzecia uczestników – ponad 1300 mężczyzn i kobiet o średniej wieku 33 lat – zgłosiła mniejszą ochotę na seks niż przed pandemią.

 

za  https://www.scmp.com/