Dzisiejsza decyzja rządu PiS, by od jutra zamknąć cmentarze w całej Polsce na 3 dni, w tym na dzień Wszystkich Świętych, była nie tylko skandaliczna. Była też potwornie GŁUPIA! Właśnie w wielu miastach trwa kompletny chaos. Ludzie usłyszeli, że od północy nie będzie można wejść na cmentarze, więc… tłumnie ruszyli na groby bliskich.

Zakorkowane ulice, kolejki przy wejściach i grobach, miasta o niczym niepoinformowane wcześniej, więc i całkowicie nieprzygotowane na taką sytuację. Mnóstwo z Was pisze do nas i wysyła zdjęcia z tego co się dzieje. To jest państwo z dykty. Niech nikt nam nie mówi, że ten rząd jeszcze nad czymś panuje, bo nie panują dosłownie nad niczym. Zero strategii i refleksji, zero przygotowań i analiz. Jak pół roku temu w idiotyczny sposób zamykali lasy, by zaraz potem je otworzyć, tak teraz zamknięciem cmentarzy, kilka godzin przed weekendem i dniem Wszystkich Świętych, doprowadzają do tłumnego chaosu w wielu miastach. Swoją bezsensowną decyzją wywołali coś, czego koniecznie chcieli uniknąć.

Jedyne co od nich mamy to fatalną i szkodliwą politykę lockdownów, która wyniszcza całą gospodarkę i dewastuje nasze życie społeczne. Efektów brak, a wręcz jest coraz gorzej. Jako jedyne ugrupowanie mówimy, że lockdown to lekarstwo gorsze od choroby, jego skutki społeczno-gospodarcze będą trudne do odbudowania przez lata! Trzeba #ZatrzymaćLockdown i #UratowaćGospodarkę!

za stroną Fb Konfederacji