MPP Stan Cho, obiecuje kierowcom w Brampton i Mississauga, w końcu zająć się jednymi z   najwyższych składek ubezpieczeniowych w Ontario.

Cho, uważa że lata  „złego systemu” sprawiają, iż naprawa będzie wymagała czasu.

Ale MPP z Willowdale uważa, że ​​posunięcia jego rządu, w tym umożliwienie  korzystania z aplikacji do monitorowania zachowania kierowców i przyznanie ubezpieczycielom większych praw do odrzucania roszczeń uznanych za oszukańcze, pomogą obniżyć koszty ubezpieczenia samochodu dla niektórych mieszkańców Brampton i Mississaugi.

 

„Wiemy, że w Brampton są dobrzy kierowcy, wiemy, że w Peel są dobrzy kierowcy” – którzy są „niesprawiedliwie karani za zachowanie niektórych sąsiadów”.

Firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę kilka czynników przy ustalaniu stawek, w tym  kradzieże, wypadki i domniemane oszukańcze roszczenia w okolicy.

Te sprawia, że kierowcy w regionie Peel mają jedne z najwyższych średnich stawek za ubezpieczenie samochodu w Ontario.

Strona internetowa, która porównuje kanadyjskie stawki kredytów hipotecznych i ubezpieczeń, wykazała, że ​​kierowcy w Brampton płacili o 123,5 procent wyższe składki ubezpieczenia samochodu niż średnia w Ontario, podczas gdy kierowcy z Mississauga płacili o 50 procent więcej.

Ze średnią prowincyjną wynoszącą 1505 dol. rocznie,  daje to średni koszt ubezpieczenia samochodu w Brampton – 3363,67 dol, a w Mississaudze 2257,50 dol..