W sobotę osiem sklepów w regionie York zostało ukaranych mandatami za nieprzestrzeganie protokołów związanych z ochroną przed koronawirusem. Przeprowadzono kontrole w 172 miejscach, pod lupę wzięto sklepy spożywcze i supermarkety.

Vaughan Mills Shopping Centre dostawało mandaty przez dwa dni z rzędu. W sobotę centrum handlowe zostało ukarane za niezgodność z wymogami Reopening Ontario Act kwotą 750 dolarów. Dodatkowo mandat tej samej wysokości wystawiono sklepowi Rocky Mountain Chocolate Factory znajdującemu się w Vaughan Mills. Dzień wcześniej, w piątek, centrum handlowe dostało trzy mandaty za podobne wykroczenia.

Dalej w Lowe’s przy McNaughton Road w Vaughan wykryto łamanie sekcji 22 Health Protection and Promotion Act (mandat na 750 dol.), a w Mazaj Lounge przy Rutherford Road – nieprzestrzeganie Reopening Ontario Act (również 750 dol.). 750 dol. będą musiały też zapłacić Costco przy Kirkham Drive w Markham, Yong He All Day Breakfast, Sam’s Congee Delight i PHO 72.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W piątek i sobotę wystawiono łącznie 16 mandatów, skontrolowano 611 przedsiębiorstw. Region York pozostaje w strefie czerwonej i udało mu się uniknąć lockdownu.