Jednej osobie grozi grzywna po tym, jak ponad 100 samochodów zaparkowało na wiejskiej drodze w Manitobie, podczas gdy kilka pojazdów RCMP zablokowało wjazd na parking do kościoła Bożego, który planował nabożeństwo samochodowe.

Zgodnie z nakazami zdrowia publicznego w Manitobie, zgromadzenia więcej niż pięciu osób są zakazane, miejsca kultu zostały zamknięte, a na nabożeństwa religijne można uczęszczać tylko wirtualnie.

„Jesteśmy dumni, że możemy opowiedzieć się za wolnością religijną. Wszyscy jesteśmy jedną ludzką rodziną i jesteśmy stworzeni do wspólnego oddawania czci” – powiedział pastor  Tobias Tissen podczas gdy wierni siedzieli w samochodach z zamkniętymi oknami i słuchali go przez radio

„Samotne oglądanie wirtualnego nabożeństwa nie zastąpi wspólnego oddawania czci”.

Ludzie stanęli na drodze po tym, jak wynajęta przez RCMP laweta próbowała usunąć pick-upa, który blokował ruch

Tissen skończył  kazanie i poprowadził modlitwę stojąc z tyłu pickupa po tym, jak RCMP odwołała holowanie.

RCMP twierdzi, że około 125 osobom udzielono informacji o aktualnych przepisach  i ostrzeżono, że wejście na teren posesji i skutkować będzie mandatem.

„Większość parafian, z wyjątkiem jednego, zrozumiała przesłanie i wróciła do domu” – powiedział CBC sierż. Paul Manaigre z RCMP

Mężczyzna otrzymał grzywnę w wysokości 1296 dol.

„Naruszanie nakazów zdrowia publicznego jest przestępstwem. Nakazy te są stosowane dla bezpieczeństwa wszystkich. Wszystkim obywatelom Manitoby nakazuje się nie gromadzić się, a te wskazówki zastępują wszystkie inne działania w tym czasie. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i pozostanie w domu” – stwierdził Manaigre.

W ubiegłą niedzielę ten sam kościół – znajdujący się w wiejskiej gminie Hanower, na południe od Steinbach – został ukarany grzywną w wysokości 5000 dol. za nabożeństwo, w którym uczestniczyło ponad 100 osób.

 

W międzyczasie  w Winnipegu setki osób  w sobotę wieczorem uczestniczyły w innym nabożeństwie drive-in kościoła protestanckiego przy bulwarze Lagimodiere –

W tym kościele w niedzielę rano odbyło się kolejne nabożeństwo.

Pastor Leon Fontaine zapewnił na Facebooku, że wszyscy obecni  oglądali nabożeństwo z samochodu i   na miejscu nie będzie dostępnych WC.