Przedstawiamy szopkę przy kościele św. Kazimierza w Toronto i rozmowę z proboszczem kościoła św. Antoniego w Oakville

***

Błogosławieństwo z kościoła w Oakville

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, witam bardzo serdecznie z naszego kościoła świętego Antoniego w Oakville.

Jest to kościół polski, kościół mały, niemniej bijący wielką radością i wielką miłością. Ten czas Adwentu już powoli będzie się dopełniał i wszyscy zgromadzimy się tutaj, ażeby świętować kolejne Boże Narodzenie. Pragnąłbym życzyć wszystkim  Bożego błogosławieństwa Bożej Dzieciny i opieki Matki Bożej.

Już 8 grudnia będziemy świętować Niepokalane Poczęcie NMP i dziękować Matce Bożej, że chciała przyjąć pod swoje serce Zbawiciela Świata.

Będzie to wielkie święto rodziny i życzę ażeby nawet w tych trudnych czasach te nasze rodziny były silne Bogiem, silne miłością do Matki Bożej i były jej wierne; wierne Panu Bogu, przykazaniom Bożym i żeby – w tym trudnym czasie były wierne swoim kapłanom, swoim proboszczom, ażeby rzeczywiście ich wspomagać.

Jako ksiądz Pallotyn, czyli członek stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego pragnę pozdrowić jeszcze tych wszystkich, którzy znają charyzmat Świętego Wincentego Pallottiego, którzy pracują w wielu parafiach tej diecezji Hamilton, ażeby charyzmat Świętego Wincentego Pallottiego związany z daniem odpowiedzialności ludziom świeckim za zbawianie  świata – że to nie jest tylko praca dla Papieża i biskupów, kapłanów – ale jest to też obowiązek i przywilej wszystkich braci i sióstr kochających Boga, kochających Maryję, kochających Kościół.

Niech Boża Dziecina swoją rączką błogosławi wszystkim a zwłaszcza dzieciom, by były wierne Jezusowi i Jego Matce.

Amen

Ks. Piotr Machnacki SAC