W Nowy Rok różni przedstawiciele władzy mieli coś do przekazania obywatelom. Tym razem przemówienia nie były wygłaszane podczas hucznych imprez. Z powodu covidowych restrykcji ulice Toronto miały być puste. Liderzy skorzystali więc z mediów społecznościowych.

Premeir Doug Ford za pośrednictwem twittera w imieniu własnym i swojej rodziny życzył wszystkim szczęścia i zdrowia, a także by w tym nowym roku byli bezpieczni.

Minister zdrowia Christine Elliott przypomniała, by Nowy Rok świętować w gronie domowników i w ten sposób mieć wzgląd na tych, których najbardziej kochamy. Poprosiła, żebyśmy myśleli o naszych seniorach i pracownikach służby zdrowia.

Burmistrz John Tory z kolei postawił na nadzieję i motywowanie mieszkańców swojego miasta. Powiedział, że w 2021 roku stajemy przed wielkim wyzwaniem. Doświadczeni pandemią mamy budować przyszłość na trudnych doświadczeniach, pamiętając przy tym o tych, którzy szczególnie zasługują na wyrównywanie szans. „Wierzę, że nasze miasto wyjdzie z tego silniejsze i jeszcze bardziej inkluzywne”, powiedział Tory.