Za True North Wire -11 stycznia 2021 r

Chociaż COVID-19 był głównym tematem rozmów przez ostatnie 10 miesięcy, niekoniecznie oznacza to, że te dyskusje opierały się na faktach.

Przy tak wielu głównych organizacjach medialnych i decydentach posługujących się lękiem by domagać się ograniczeń, godzin policyjnych i dalsze blokady, fakty są ważniejsze niż kiedykolwiek.

COVID-19 i dzieci

Od początku pandemii  śmierć przypisywana COVID-19 dotyczy trzech osób w wieku od 0 do 19 lat . Według danych rządu kanadyjskiego, w danym roku więcej dzieci umiera na grypę sezonową  niż z powodu COVID-19.

W BC mniej niż 1% dzieci w wieku szkolnym uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Uważa się, że dzieci nie są narażone na wysokie ryzyko zakażenia COVID-19, dlatego nauka w klasach jest kontynuowana.

W rzeczywistości główny urzędnik ds. zdrowia publicznego w London Ont.,, dr Chris Mackie, twierdzi, że utrzymywanie otwartych szkół jest „środkiem zdrowia publicznego, który prawdopodobnie spowalnia rozprzestrzenianie się COVID”. Mackie podaje, że 80% przypadków wśród uczniów było „powiązanych z poprzednim przypadkiem COVID w domu, a nie w szkole”.

Prawie 90% zgonów związanych z koronawirusem miało miejsce u osób w wieku 70 lat i starszych. COVID-19 jest groźniejszy dla starszych ludzi niż grypa, ale w przypadku ludzi  młodych jest odwrotnie.

Choroby współistniejące

Statistics Canada poinformowało w listopadzie, że 100% Kanadyjczyków w wieku poniżej 45 lat, którzy zmarli na COVID-19, miało co najmniej jedną inną chorobę lub stan chorobowy wymieniony w świadectwie zgonu.

Spośród wszystkich zgonów z powodu COVID przeanalizowanych od marca do lipca 90% miało co najmniej jedną inną przyczynę.

Domy opieki długoterminowej

Według corocznego raportu dr Theresy Tam na temat koronawirusa z 2020 r. 80% kanadyjskich zgonów spowodowanych COVID-19 miało miejsce wśród mieszkańców domów opieki długoterminowej.

Siłownie

W Ontario 435 z 215 782 przypadków COVID-19 w prowincji zostało powiązanych z rekreacyjnymi placówkami fitness. Mniej niż 0,1% przypadków zarażeń miało miejsce w ośrodkach rekreacyjnych, ale Ontario zamknęło te obiekty.

Handel detaliczny

Chociaż prowincje takie jak Quebec i Ontario zablokowały sektor detaliczny, dane rządowe Ontario wskazują, że od początku pandemii cały prowincyjny sektor detaliczny był bezpośrednio powiązany z zaledwie 586 przypadkami COVID-19 . Stanowi to mniej niż 0,1% liczby przypadków w Ontario.

Salony i uzdrowiska

Zaledwie 38 przypadków COVID-19 jest powiązanych z usługami takimi jak salony fryzjerskie i spa w Ontario, co stanowi mniej niż 0,1% przypadków w prowincji, ale premier Doug Ford zamknął te firmy.

Aplikacja COVID Alert

Chociaż wielu użytkowników aplikacji COVID Alert uważa, że ​​otrzyma sygnał ping, jeśli okaże się, że przez chwilę przeszli obok osooby z zakażeniem COVID, federalna aplikacja COVID Alert nie rejestruje kontaktu, chyba że znajdujemy się w odległości sześciu stóp od kogoś przez 15 minut lub dłużej.

Federalny aplikacja ma obecnie 5,9 mln pobrań i działa tylko na smartfonach wyprodukowanych w ciągu minionych pięciu lat.

Lockdowny

Kanadyjski ekspert dr Ari Joffe, początkowo poparł blokady jako metodę spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa, ale po przeprowadzeniu analizy kosztów i korzyści dotyczących ograniczeń nałożonych przez rząd stwierdził, że nie są one uzasadnione. Joffe szacuje, że szkody spowodowane przez środki blokady są co najmniej 5–10 razy większe niż korzyści, ponieważ ludność nękana spowolnieniem gospodarczym, bezrobociem i samotnością jest zagrożona przedwczesną śmiertelnością, skróceniem życia i chorobami przewlekłymi.

Ponadto Światowa Organizacja Zdrowia wezwała rządy, aby nie pogrążały swoich obywateli w kolejnej blokadzie w celu zwalczania drugiej fali pandemii koronawirusa.

Strategie zero-COVID

Niektórzy kanadyjscy przedstawiciele służby zdrowia i politycy naciskają na podejście „ zero COVID ” lub „ prawie zero” do wirusa, wdrażając wszelkie środki niezbędne do zmniejszenia liczby przypadków do zera lub prawie zera. Jednak szef Programu ds.Sytuacji Kryzysowych Światowej Organizacji Zdrowia, dr Mike Ryan, stwierdził, że koronawirus najprawdopodobniej stanie się kolejnym endemicznym wirusem, który pozostanie „bardzo niskim zagrożeniem w kontekście skutecznego globalnego programu szczepień. . ”

Każda strategia „COVID-zero” jest zatem niezgodna z najnowszą nauką o koronawirusie.

 

za https://tnc.news/2021/01/11/just-the-facts-arm-yourself-with-this-covid-19-information/