Rachel Levine jest jedną z nielicznych transseksualnych Amerykanek zajmujących wysokie stanowiska

Prezydent-elekt USA Joe Biden wyznaczył Sekretarz Zdrowia Pensylwanii Rachel Levine na asystentkę sekretarza zdrowia.

Levine, pediatra i były lekarz generalny w Pensylwanii, została powołana na obecne stanowisko przez demokratycznego gubernatora Toma Wolfa w 2017 roku, co czyni ją jedną z nielicznych osób transpłciowych pełniących funkcje wybierane lub mianowane w całym kraju. Zdobyła zatwierdzenie w Senacie Pensylwanii z większością republikańską i pojawiła się jako publiczna twarz reakcji stanu na pandemię koronawirusa.

“Dr. Rachel Levine zapewni stałe przywództwo i niezbędną wiedzę, której potrzebujemy, aby przeprowadzić ludzi przez tę pandemię – bez względu na ich kod pocztowy, rasę, religię, orientację seksualną, tożsamość płciową czy niepełnosprawność – i sprostać potrzebom zdrowia publicznego naszego kraju w tej krytycznej chwili”, stwierdza Biden w oświadczeniu.

Absolwent Harvardu i Tulane Medical School, Levine jest prezesem Stowarzyszenia Stanowych i Terytorialnych Urzędników Zdrowia. W przeszłości pisała o kryzysie opioidowym, medycznej marihuanie, medycynie młodzieży, zaburzeniach odżywiania i medycynie LGBTQ.

Dr Anthony Fauci, czołowy rządowy ekspert ds. chorób zakaźnych, będzie również ściśle współpracował z administracją Bidena.