Życie dwulatka, czterolatka i 35-letniej kobiety z Mount Albert, Ont., którzy w sobotę trafili do szpitala z ciężkimi obrażenia mi zadanymi ostrym narzędziem, zdaniem lekarzy nie jest zagrożone. Na miejscu zdarzenia zginęły jednak dwie osoby.

Policja została wezwana do domu przy Vivian Creek Road i Ridge Gate Crescent tuż przed 2:30 po południu. Zgłoszenie dotyczyło ataku z użyciem ostrego narzędzia. Na miejscu służby znalazły nieżywą 38-letnią kobietę leżącą przy drzwiach domu. Trzy inne ofiary – dwoje dzieci i 35-latka – zostały przewiezione do szpitala. 37-letni mężczyzna, najprawdopodobniej sprawca zdarzenia, zginął podczas starcia z policją.

Special Investigations Unit (SIU) poinformowała, że dwaj funkcjonariusze użyli broni palnej. Wydział dodał, że nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego. Bezpośrednio po zdarzeniu policja z regionu York nie mówiła nic na temat motywów mężczyzny i możliwych powiązań między ofiarami.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Jeden z sąsiadów mówi, że niedługo po tym, jak policja przyjechała na miejsce, słyszał trzy strzały, a potem jeszcze dwa.