Rząd Douga Forda wprowadza w Ontario dwie nowe inicjatywy dotyczące szczepień, obie skierowane do osób w wieku od 60 do 64 lat

Lekarze rodzinni w sześciu regionach zaczną w ten weekend podawać szczepionki przeciwko COVID pacjentom w wieku 60-64 lat.

Premier Doug Ford twierdzi, że inicjatywa rozpocznie się w Toronto, regionie Peel, Hamilton, Guelph, Peterborough i Simcoe-Muskoka, a lekarze zaczną już dziś w środę 10 marca kontaktować się z pacjentami, aby umówić się na wizytę.

Poniżej kontynuacja tekstu

Ford poinformował, że lekarze pierwszego kontaktu będą podawać zastrzyk Oxford-AstraZeneca.

Prowincja zapowiedziała również, że 325 aptek w trzech regionach rozpocznie w piątek podawanie szczepionki Oxford-AstraZeneca (pełna lista po kliknięciu w formacie pdf) mieszkańcom w wieku od 60 do 64 lat.

Osoby z tej grupy wiekowej mogą już dziś umawiać się na wizyty w aptekach

Inicjatywy szczepień pojawiają się pośród dalszego  rozprzestrzeniania się nowych infekcji.

W rezultacie Kanadyjska Agencja Zdrowia Publicznego wezwała do ostrożności w znoszeniu ograniczeń antypandemicznych.

Zdecydowana większość Kanadyjczyków jest nadal podatna na COVID-19, powiedziała w środowym oświadczeniu dr Theresa Tam, dyrektor ds. Zdrowia publicznego w kraju.

„Chociaż aktywność COVID-19 spadała w całym kraju od połowy stycznia do połowy lutego, od tego czasu liczba przypadków dziennych spadła” – powiedział Tam.

Do tej pory Kanada odnotowała prawie zarejestrowanych i potwierdzonych laboratroryjnie 894 000 przypadków COVID-19, z czego ponad 22 300 było śmiertelnych. Najnowsze dane pokazują, że wskaźniki zakażeń są obecnie najwyższe wśród osób w wieku 20-39 lat.

Trwająca pandemia i środki mające na celu zwalczanie jej rozprzestrzeniania się odbiły się na zdrowiu psychicznym, przyznała Tam.

Aby pomóc złagodzić stres i niepokój związany z pandemią, agencja zdrowia publicznego powołała do życia  nowy portal internetowy – Wellness Together Canada . Każdy może uzyskać natychmiastowy, poufny dostęp do pomocy w zakresie zdrowia psychicznego lub używania substancji w dowolnym czasie i bez żadnych kosztów.

za Canadian Press