Ontario zwiększa liczbę miejsc na weselach i pogrzebach oraz przenosi więcej regionów do szarej strefy zamkniętej i innych stref z ostrzejszymi ograniczeniami, ponieważ rośnie liczba przypadków COVID-19 .

W oświadczeniu minister zdrowia Christine Elliott stwierdziła, że ​​prowincja znajduje się w „krytycznym” punkcie w walce z wirusem.

Podaż i rozpowszechnianie szczepionek w Ontario rośnie, ale jednocześnie wielu urzędników służby zdrowia twierdzi, że niebezpieczna trzecia fala może nieuchronnie wzbierać, co potęguje rosnąca częstość występowania bardziej zaraźliwych mutacji wirusa.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Prowincja podała w piątek, że dostosowuje limity liczby miejsc na ślubach, pogrzebach i nabożeństwach religijnych odbywających się na obszarach znajdujących się w szarej strefie..

Od 15 marca te spotkania będą mogły odbywać się do 15% całkowitego obłożenia w pomieszczeniach zamkniętych lub do 50 osób na zewnątrz. Oznacza to ponowną możliwość odprawiania Mszy św w kościołach.

Obecnie wesela, pogrzeby i inne wydarzenia religijne odbywające się w strefach zamkniętych są ograniczone do maksymalnie 10 osób, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, gdzie można zachować dystans społeczny.

Prowincja nie wyjaśniła, dlaczego zwiększa limity pojemności dla wydarzeń, ale po prostu stwierdziła, że ​​zmiana została dokonana za radą dyrektora medycznego ds. Zdrowia, dr. Davida Williamsa.