DAR ES SALAAM, Tanzania, za LifeSiteNews  – Prezydent Tanzanii John Pombe Magufuli, który od ponad roku kwestionował globalną narrację o COVID-19, blokadach i szczepionkach zmarł 17 marca w wieku 61 lat w tajemniczych okolicznościach.

17 marca wiceprezydent kraju Samia Suluhu Hassan ujawniła  śmierć Magufuli podczas przemówienia telewizyjnego. Poinformowała, że  Magufuli zmarł na serce w szpitalu Mzena w Dar es Salaam, gdzie się leczył. Hassan poinformowała, że Magufuli został przyjęty do szpitala 6 marca, ale wypisany następnego dnia. Tydzień później został ponownie przyjęty z powodu choroby serca, która według Hassan i władz rządowych była przyczyną jego śmierci.

Magufuli trafił na pierwsze strony gazet po tym jak przeciwstawił się globalnej narracji i reakcji na COVID-19 po wykryciu koronawirusa w Tanzanii. Wykluczył zamykanie kościołów i wezwał ludzi, aby modlić się do Boga, zamiast się bać;  uspokoił katolików, że wirus nie przenosi się za pośrednictwem Eucharystii. „Koronawirus nie może przetrwać w Eucharystycznym Ciele Chrystusa; szybko zostanie spalony – stwierdził.

W przeciwieństwie do większości zachodniego świata, Magufuli odmówił zamknięcia kraju, a Tanzania od 29 kwietnia 2020 r nie przekazała Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) żadnych informacji o COVID-19. W czerwcu Magufuli oświadczył, że kraj wyeliminował wirus.

Prezydent Tanzanii wysłał też do analizy na Covid próbki z  kozy i papugi, które dały pozytywne rezultaty. Magufuli odrzucił testy jako niewiarygodne, mówiąc, że mają „błędy techniczne”.

Od tego czasu jego słowa zostały poparte przez niezależną grupę 22 naukowców, którzy zidentyfikowali „10 poważnych problemów” z szeroko stosowanymi testami PCR, zauważając, że każdy z nich sam w sobie wystarcza, aby testy zostały uznane za „bezużyteczne” w identyfikacji COVID-19.

Magufuli, który miał doktorat z chemii, ostrzegł również Tanzańczyków przed rolą  „królików doświadczalnych”  w kampanii eksperymentalnych szczepień przeciwko COVID, mówiąc: „Gdyby biały człowiek był w stanie wymyślić szczepionki, to szczepionki na AIDS zostałyby tu sprowadzone, gruźlica należałaby do przeszłości, szczepionki na malarię i raka zostałyby wynalezione”.

Nowy prezydent Tanzanii  Hassan,  19 marca złożyła przysięgę z ręką na Koranie. Będzie służyć przez pozostałą część pięcioletniej kadencji Magufuli, która rozpoczęła się w listopadzie 2020 r.

Po tym, jak Magufuli zniknął z oczu opinii publicznej na kilka dni pojawiły się pogłoski, że zmarł. Lider opozycji Tundu Lissu twierdził, że Magufuli jest leczony z powodu COVID-19 i został przewieziony do Kenii, a następnie do Indii na leczenie. Jednak źródła rządowe stanowczo temu zaprzeczały.

Przed  śmiercią prezydenta narastała międzynarodowa presja na Magufuli, aby zmienił swoją reakcję na COVID-19. Na początku lutego minister zdrowia po raz kolejny odmówił przyjęcia jakichkolwiek szczepień przeciwko COVID, co skłoniło Światową Organizację Zdrowia do zwiększenia presji.  Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus wydał oświadczenie „wzywające Tanzanię do  przygotowania się do szczepień”. Opisując sytuację jako „niepokojącą”,  żądał „wdrożenia środków ochrony zdrowia publicznego, o których wiemy, że działają na rzecz zerwania łańcuchów przenoszenia”.

Zaledwie dzień po oświadczeniu dyrektora generalnego i po śmierci Maalima Seifa Sharifa Hamada, pierwszego wiceprezydenta Zanzibaru, Magufuli zasygnalizował niewielką zmianę polityki. Nadal stawiając na „wiarę” jako odpowiedź na wirusa, doradził także ludziom, jakie maski nosić.

8 lutego, w lewicowej brytyjskiej gazecie The Guardian pojawił się artykuł atakujący reakcję Magufuli na COVID, nazywając go „zagrożeniem dla zdrowia publicznego” i pytając „co jest nie tak z Magufuli?”.   Artykuł był sponsorowany przez Fundację Billa i Melindy Gatesów , która inwestuje i zarabia miliardy dolarów na globalnej kampanii szczepień.

Następczyni zmarłego prezydenta, Hassan która wcześniej pracowała dla Światowego Programu Żywnościowego Narodów Zjednoczonych, została ciepło powitana przez Dyrektora Generalnego WHO: „Nie mogę się doczekać współpracy z Panią, aby chronić ludzi przed # COVID19 , zakończyć pandemię i poprawić zdrowie mieszkańców Tanzanii!”

 

za lifesiteNews