Miasto Toronto otworzyło w poniedziałek dwie kolejne przychodnie wyszczepiania populacyjnego dla seniorów w wieku 70 lat i starszych.

Nowe lokalizacje znajdują się w Malvern Community Recreation Center w Scarborough i Mitchell Field Arena w North York.

Obydiwe będą działać siedem dni w tygodniu od 11:00 do 20:00

Sześć innych  już działa w:

Centrum kongresowe Metro Toronto, 255 Front St. W.
Toronto Congress Centre, 650 Dixon Rd.
Scarborough Town Centre, 300 Borough Dr.
Malvern Community Recreation Centre, 30 Sewells Rd.
Mitchell Field Arena, 89 Church Ave.
East York Town Centre , 45 Overlea Blvd.

Kwalifikujący się seniorzy mogą rezerwować wizyty klikając w „Zarezerwuj szczepionkę” na stronie toronto.ca/covid-19 lub telefonicznie przez Prowincyjną Infolinię Szczepionkową pod numerem 1-888-999-6488.

Wszystkie przychodnie są otwarte w długi weekend wielkanocny, w tym w Wielki Piątek, Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny.

Toronto ogłosiło w zeszłym tygodniu Vaccine Equity Transportation Plan, program ma na celu zapewnienie tańszego i bardziej dostępnego transportu dla wyszczepianych.

Tymczasem region York tymczasowo zamknął  we wtorek trzy kliniki szczepionek COVID-19 w tym niedawno otwartą lokalizację w Canada’s Wonderland, z powodu niedoboru szczepionek .

„Ze względu na opóźnienia w przewidywanych dostawach szczepionki Moderna region York będzie niestety musiał zamknąć trzy kliniki szczepień od 2 do 5 kwietnia włącznie” – poinformował Patrick Casey, dyrektor ds. komunikacji regionu

Georgina Ice Palace w Georginie, Aaninn Community Centre w Markham i klinika drive-thru w Canada’s Wonderland są tymczasowo zamknięte.