Na Queen’s Quay znów zrobi się głośno i gwarno. Nie tak dawno odcinek opuściły ekipy budowlane odpowiedzialne za rewitalizację ulicy, a już Enbridge Gas rozważa rozkopanie 4,5 kilometrowego kawałka ścieżki rowerowej Martin Goodman Trial od Cherry Street do Bathurst Street w celu wymiany 66-letniego rurociągu. To jeden z głównych rurociagów dostarczających gaz ziemny do centrum Toronto. Enbridge rozważa trzy scenariusze wykopów.

Pozostaje pytanie, dlaczego nie zidentyfikowano potrzeby wymiany rurociągu wcześniej, w 2015 roku, gdy cała okolica i tak przypominała jeden wielki plac budowy.

Rzecznik prasowy ratusza Susan Pipe wyjaśnia, że w 2015 roku ani miasto, ani Waterfront Toronto, nie zdawały sobie sprawy z konieczności wymiany rur. Enbridge z kolei podaje, że planowane prace obsługowe wykonano w roku 2016. Dwa lata temu wykonano dalsze prace połączeniowe i dopiero wtedy okazało się, że stary rurociąg wymaga wymiany.

Rewitalizacja Queen’s Quay trwała trzy lata i kosztowała 128,9 miliona dolarów. Zrzuciły się na nią wszystkie trzy poziomy rządu. Enbridge twierdzi, że po zakończeniu prac nad rurociągiem wszystko doprowadzi do pierwotnego stanu. Przedsiębiorstwo planuje konsultacje społeczne w związku z pracami. Wymiana rur ma się zacząć wiosną 2021 roku i potrwać do wiosny 2022.