Randy Hillier, były polityk partii postępowo-konserwatywnej  Ontario a obecnie poseł niezależny do parlamentu prowincji wzywa mieszkańców Ontario do nieposłuszeństwa wobec ogłoszonego w środę w całej prowincji zarządzenia o pozostaniu w domu, co jego zdaniem odmawia Kanadyjczykom praw i wolności zagwarantowanych w konstytucji, zwłaszcza wolności wyznania i pokojowych zgromadzeń.

„To jest wojna o wolność” – powiedział Randy Hillier w rozmowie telefonicznej z LifeSiteNews.

„Nie chodzi w niej o używanie kul, ale o używanie wstydu, pogardy i strachu – bombardują ludzi strachem i próbują sprawić, by byli potulni. Chcą, aby ludzie odrzucali swoją wolność, zrezygnowali z rzeczy, które są dla nich ważne, odrzucili rodziny, odrzucili wiarę, i wszystkie istotne elementy ludzkiej godności i chcą izolować i limitować ludzkie działania – dodał.

Od wybuchu COVID-19 w Ontario ponad rok temu odnotowano tylko 370 817 potwierdzonych przypadków zachorowań w populacji nieco ponad 14 milionów, co oznacza, że tylko 2,6 procent ludności prowincji jest zakażone wirusem. Zdecydowana większość z tych potwierdzonych przypadków (90,6 procent) wyzdrowiała. W ciągu ostatnich 14 miesięcy odnotowano 7475 zgonów związanych z COVID. Większość zgonów w prowincji związanych z COVID dotyczy starszych mieszkańców domów opieki długoterminowej.

Decyzja Forda następuje po tym, jak lekarze z trzech największych jednostek zdrowia publicznego w prowincji zażądali  w liście otwartym rozesłanym w niedzielę wydania nakazu zamknięcia całej prowincji i pozostania w domu.

Ivana Yelich, dyrektor ds. Relacji z mediami rządu Ontario, zapewniła LifeSiteNews, że kościoły będą nadal działać z 15-procentową pojemnością. Powiedziała, że ​​„nie ma zmian w miejscach kultu”.

Poseł Hillier powiedział LifeSiteNews, że najskuteczniejszym działaniem, jakie mogą teraz podjąć mieszkańcy Ontario, zaniepokojeni erozją ich praw i wolności, to „nieposłuszeństwo obywatelskie wobec każdego niesprawiedliwego, niekonstytucyjnego nakazu”.

„Zdejmij maskę, są nieskuteczne, nic nie robią. Dowody wyraźnie wskazują, że nie mają one wpływu na rozprzestrzenianie się wirusa ”- dodał.

„Nie wierzcie w strach, który ten rząd rozpowszechnia. Otwórz swój biznes, staw czoła krótkoterminowym boleściom. Brońcie swojej wolności kultu, wolności słowa, wolności zarabiania na życie, wolności odwiedzania rodzin – to nie są obszary pozostające w gestii władzy, ale jurysdykcji wolnych ludzi ”- stwierdził.

„Dane i dowody jasno pokazują, że ten [wirus] nie stanowi zagrożenia dla większości ludzi. Wiemy, że istnieje niewielka grupa demograficzna, która jest podatna i narażona na duże ryzyko. Obecnie ponad 96 procent wszystkich ofiar śmiertelnych to seniorzy z poważnymi, wcześniej istniejącymi chorobami, którzy są bardzo słabi i którzy są bliscy śmierci. Wiesz, średni wiek ofiar śmiertelnych to 84 lata, czyli więcej niż nasza średnia długość życia ”- powiedział.

Stats Canada opublikował w zeszłym miesiącu raport szczegółowo opisujący negatywne społeczne i ekonomiczne skutki „blokad” i „ograniczeń” wprowadzonych przez władze rządowe w celu ochrony ludzi przed wirusem.

Trzech kanadyjskich lekarzy, kardiochirurg dr Dennis L. Modry, były dyrektor medyczny Ontario dr Richard Schabas oraz specjalista patologii i wirusologii dr Roger Hodkinson, publicznie wezwali kanadyjskich decydentów do zaniechania blokad z powodu zniszczeń, jakie powodują.

Inni lekarze i pracownicy służby zdrowia z całego świata również sprzeciwiają się blokadom mającym na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się COVID.

Hillier powiedział LifeSiteNews, że obywatele muszą uzbroić się w wiedzę, aby skutecznie przeciwstawić się rozbudowanemu rządowi.

„To, co mam do powiedzenia ludziom, to uzbroić się w wiedzę, uzbroić się w dowody i dane oraz uchronić się przed siejącymi strach” – stwierdził.

„Powiedziałbym również, że nigdy nie wolno wam zastępować wiary w Boga wierzeniem w rząd” – dodał.

za lifesiteNews