Ontario: Dobrowolny „identyfikator cyfrowy” czyli forma nadzoru

Ontario pod koniec 2021 r. wprowadzi nowy, dobrowolny „identyfikator cyfrowy” dla mieszkańców , Który będzie również używany do „aktualizowania i pokazywania danych o szczepieniach”.

„Chociaż proponowany identyfikator cyfrowy jest rzekomo dobrowolny, jest mało prawdopodobne, aby taki pozostał. Najpierw ulegnie znormalizowaniu, a potem stanie się koniecznością ”- powiedziała LifeSiteNews Lisa Bildy, prawniczka z Centrum Sprawiedliwości na rzecz Wolności Konstytucyjnych (JCCF).

„Oczekuje się, że ludzie będą się tym posługiwać, gdy będą chcieli podróżować lub prowadzić inne interesy na co dzień. Ci, którzy zdecydują się nie otrzymać szczepionki z wielu ważnych powodów, mogą czuć się ograniczeni w uczestniczeniu w swoich dotychczasowych zajęciach ”- dodała.

Rząd Ontario pod koniec 2021 r. „Zacznie wprowadzać identyfikator cyfrowy (tożsamość cyfrowa) – nowy, elektroniczny identyfikator wydawany przez rząd, który pozwoli ludziom i firmom udowodnić, kim są online”.

Rząd Ontario twierdzi, że „identyfikator cyfrowy” będzie dobrowolny: „Jeśli chcesz, nadal będziesz mógł korzystać z dowodów osobistych i zaświadczeń (takich jak prawo jazdy lub akt urodzenia)”.

Identyfikator cyfrowy dla firm może być używany do zatrudniania nowych pracowników, potwierdzania tożsamości biznesowej lub weryfikacji tożsamości innych firm, otwierania kont firmowych, ubiegania się o pożyczki, dotacje, ulgi podatkowe lub świadczenia oraz do weryfikacji tożsamości klientów.

Bildy ostrzegła, że ​​potencjał „planu cyfrowej identyfikacji” w Ontario „przekształcenia się w formę nadzoru lub systemu kredytu społecznego w stylu chińskim jest niepokojący”.

„Gdy infrastruktura jest już gotowa i znormalizowana, a ostatecznie zatwierdzona, łatwo jest przerobić ją do takich celów” – powiedział Bildy w rozmowie z LifeSiteNews.