Toronto Police Service twierdzi, że prowadzi dochodzenie po tym, jak film opublikowany w Internecie wydaje się pokazywać,  dwóch funkcjonariuszy po służbie narusza ontaryjski nakaz Ontario  dotyczący pozostania w domu.

Policja w Aylmer w  Ontario twierdzi, że we wtorek została wezwana do lokalnego zboru  w celu zbadania dużego publicznego zgromadzenia naruszającego aktualne zarządzenia awaryjne prowincji.


Czterominutowe wideo przedstawia cztery osoby w konfrontacji z dwoma policjantami Aylmer na parkingu przy Church of God Restoration.

Podczas tej konfrontacji dwie osoby udzielają pouczenia funkcjonariuszom z Aylmer na temat procedur i powołują się przy tym na swoje doświadczenie funkcjonariuszy policji.

Oświadczenie wydane przez policję Aylmer mówi, że 42-letni mężczyzna i 41-letnia kobieta z Toronto zostali po tym incydencie oskarżeni.

Szef policji Aylmer Zvonko Horvat potwierdza, że ​​postawiono zarzuty dwóm funkcjonariuszom po służbie, a ich jednostki zostały poinformowane o zarzutach.

Rzeczniczka policji w Toronto twierdzi, że służby są świadome nagrania wideo i udostępniono je jednostce śledczej zajmującej się etyką zawodową

;