Pracownicy administracji miasta zalecają, aby Rada Miejska Toronto zatwierdziła nową umowę wynegocjowaną z firmą obsługującą płatności cyfrowe w celu uproszczenia, ujednolicenia i unowocześnienia płatności we wszystkich usługach miejskich.

Umowa pozwoliłaby miastu zaoszczędzić około 11 milionów dolarów w ciągu pięciu lat, ujednolicając procesy płatności we wszystkich usługach, takich jak podatki od nieruchomości, opłaty sądowe, pozwolenia, media i inne usługi.

Obecnie istnieje wiele systemów płatności dla różnych usług miejskich.

Według raportu, umowa z PayIt Digital Government Inc. uprościłaby obsługę klientów, tworząc jedną platformę płatności we wszystkich usługach miejskich.

Nowa platforma zostanie uruchomiona latem tego roku i początkowo będzie używana do opłacania podatku od nieruchomości, rachunków za media i mandatów za parkowanie.

Klienci, którzy obecnie płacą za pośrednictwem swoich banków, nadal mogliby to robić, ale mogliby również płacić na nowej platformie za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Firma pobierałaby od klientów opłaty 2,35 proc. w przypadku kart kredytowych i 1,5 proc. w przypadku kart debetowych, podczas gdy przelewy bankowe ETF byłyby nadal bezpłatne.

Miasto obecnie pokrywa opłaty transakcyjne za płatności kartą w niektórych usługach miejskich, ale stwierdziło, że jest to nie do utrzymania.

PayIt,  z siedzibą w Missouri, od kilku lat dostarcza oprogramowanie do płatności cyfrowych w USA.

Firma otworzyła we wrześniu kanadyjską siedzibę w Toronto, w rejonie Harbord Village. otwarcie kanadyjskiej spółki zależnej jest pierwszym jej wejściem na rynek poza USA

Jeśli firma uzyska zgodę, usługi, takie jak opłata pozwolenia na budowę, licencje i grzywny sądowe, zostaną ostatecznie zintegrowane na tej samej platformie w kolejnych fazach.

Rekomendacja dotycząca zawarcia umowy zostanie przekazana Radzie Miasta Toronto w przyszłym tygodniu.<intyle=”display:block” das class=”adsbygoogle” sta-ad-client=”ca-pub-6356150680553327″ data-ad-slot=”6219298166″ data-ad-format=”auto” data-full-width-responsive=”true”>