Greyhound Canada likwiduje wszystkie trasy autobusowe w całym kraju i po prawie stu latach kończy działalność w Kanadzie.

Firma zapowiada, że jej czynne wciąż połączenia  w Ontario i Quebecu zostaną w czwartek zlikwidowane.

Jej amerykański oddział, Greyhound Lines, Inc., będzie nadal obsługiwał trasy transgraniczne do Toronto, Montrealu i Vancouver po ponownym otwarciu granicy.

Decyzja zapadła rok po tym, jak Greyhound Canada tymczasowo zawiesił wszystkie usługi z powodu gwałtownego spadku liczby pasażerów i narastających ograniczeń w podróżowaniu podczas pierwszej fali COVID-19.

Przewoźnik autobusowy od lat zmaga się ze spadkiem liczby pasażerów, rosnącą konkurencją i deregulacją.

Decyzja jest ciosem dla obszarów wiejskich i odległych, które są uzależnione od   prywatnych firm przewozowych.

Usługa od dawna stanowi część sieci łączącej mniejsze społeczności i duże miasta, oferując niedrogi i wygodny sposób podróżowania dla każdego, od  pracowników i studentów po osoby starsze i turystów z plecakiem.

Około 260 pracowników zostało zwolnionych po tym, jak Greyhound Canada tymczasowo zakończyło obsługę pasażerów w maju ubiegłego roku. Dodatkowych 45 pracowników zostanie zwolnionych w wyniku trwałego zamknięcia

Bilety na podróż po czwartku zostaną zwrócone. Klienci posiadający ważny kupon podróżny mogą również zażądać zwrotu pieniędzy.

Wszystkie trasy do Ontario i Quebec, które zostały tymczasowo zawieszone w maju 2020 r., Zostaną trwale zlikwidowane o północy w czwartek. Są to:

Toronto-Ottawa-Montreal
Toronto-Londyn-Windsor
Sudbury-Ottawa / Toronto
Toronto-Kitchener / Guelph / Cambridge
Wodospad Toronto-Niagara
Ottawa-Kingston