Począwszy od Dnia Kanady kanadyjscy subskrybenci Netflix zobaczą GST/HST dodane do swoich rachunków. Gigant streamingowy w tym tygodniu poinformował swych kanadyjskich  klientów, że doda opłaty GST lub HST „z powodu niedawnej zmiany w kanadyjskim prawie podatkowym”. Firma twierdzi, że stawka podatku będzie się różnić w zależności od prowincji i zacznie się od rachunków wystawionych 1 lipca i później.

Użytkownicy Netflix nie będą jedynymi, którzy zobaczą GST lub HST w swoich miesięcznych opłatach, ponieważ wyższe podatki wpłyną na wszystkie zagraniczne usługi przesyłania strumieniowego dostępne w Kanadzie.

Posunięcie to nastąpiło po tym, jak Ottawa ujawniła w zeszłym roku plany, aby wymagać od zagranicznych międzynarodowych korporacji pobierania podatku GST lub HST od produktów i usług cyfrowych ponieważ kanadyjskie firmy były już do tego zobowiązane.

Niektóre prowincje podjęły w ostatnich miesiącach podobne decyzje, aby wprowadzić prowincyjne podatki od sprzedaży od operatorów transmisji strumieniowych. .