Rezerwa Federalna znacznie zwiększyła swoje prognozy inflacyjne w tym roku po ogromnych wydatkach podjętych przez demokratycznego prezydenta Joe Bidena.

W środę Rezerwa Federalna „znacznie podniosła swoje oczekiwania co do inflacji w tym roku i przesunęła ramy czasowe, kiedy będzie następna podwyżka stóp procentowych”, podał CNBC . „Jednak bank centralny nie dał żadnych wskazówek, kiedy zacznie ograniczać swój agresywny program skupu obligacji, chociaż prezes Fed, Jerome Powell, przyznał, że urzędnicy omawiali tę kwestię na posiedzeniu”.

Urzędnicy powiedzieli, że podwyżki stóp procentowych mogą nastąpić już po upływie średnioterminowych 2022 r. w 2023 r. Wcześniej jednak mówili, że stopy procentowe nie wzrosną co najmniej do 2024 r.
CNBC podało na początku tego tygodnia, że ​​strach Amerykanów przed inflacją osiągnął rekordowy poziom, ponieważ „oczekuje się, że stopa inflacji wzrośnie do 4%”.

Dyrektor generalny JPMorgan Chase, Jamie Dimon, ostrzegł, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że inflacja nie będzie tymczasowa, jak twierdzi administracja Bidena.