Biblioteki w Mississaudze znów się otwierają, ale jeszcze nie będą działać na 100 procent swoich możliwości. Z przyczyn technicznych zamknięta pozostanie jedynie biblioteka w Port Credit.

Większość z 19 miejskich bibliotek otworzy swoje drzwi dla czytelników w poniedziałek. Będzie mogło z nich korzystać 25 proc. normalnej liczby osób. Do biblioteki będzie można przyjść przeglądać zbiory maksymalnie na 1 godzinę i trzeba będzie nosić maseczkę.

Biblioteki w Mississaudze były zamknięte dla czytelników od 23 listopada. Od 30 czerwca prowincja zezwoliła na częściowe zniesienie restrykcji. Przed 5 lipca Mississauga pozwalała na korzystanie z komputera w bibliotekach i na wypożyczanie zamówionych książek z odbiorem własnym.

W bibliotece centralnej im. Hazel McCallion co najmniej do 2023 roku trwają prace renowacyjne. Dzialanie biblioteki jest przeniesione do pobliskiego Living Arts Centre.

Jeśli chodzi o bibliotekę Port Credit, to 29 czerwca wystąpily tam problemy techniczne. Placówka będzie zamknięta do 5 lipca, a od 6 lipca zamówione książki będzie można odbierać w Port Credit Arena.