New Brunswick zniesie wszystkie ograniczenia COVID w następny piątek i wejdzie w zieloną strefę bez ograniczeń – niezależnie od tego, czy prowincja spełni cele szczepień czy nie, powiedział premier Blaine Higgs.

Oznacza to, że wszystkie ograniczenia dotyczące podróży i zdrowia publicznego zostaną zniesione, a maski nie będą wymagane  

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Do końca przyszłego tygodnia odsetek mieszkańców prowincji zaszczepionych drugą dawką będzie wystarczająco wysoki, aby zrównoważyć wiele zagrożeń związanych  z COVID-19. Dzięki naszym doświadczeniom z ostatnich 17 miesięcy uważamy, że możemy bezpiecznie podjąć kolejny krok i nauczyć się żyć z COVID-19 bez obowiązkowego rozporządzeń”.

Zniesione zostaną

wszelkie obowiązkowe ograniczenia dotyczące podróży i zdrowia publicznego, które obowiązywały podczas pandemii, która nawiedziła Nowy Brunszwik w marcu 2020 r.

w tym wszelkie ograniczenia dotyczące zgromadzeń i liczby osób w różnych obiektach. Nie będą już wymagane ograniczenia pojemności w teatrach, restauracjach i sklepach, a wymóg noszenia masek w miejscach publicznych zniesiony.

Obecnie w prowincji 62,7% kwalifikujących się mieszkańców prowincji w wieku 12 lat i starszych jest w pełni zaszczepionych, a 81,2% otrzymało pierwszą dawkę.