Ontaryjski poseł prowincyjny Rick Nicholls, który się nie zaszczepił przeciwko COVID-19, został wyrzucony z klubu poselskiego partii postępowo-konserwatywnej. Nicholls ogłosił, że nie będzie się szczepił z powodów osobistych. Powiedział, że on i jego żona mają obawy związane ze szczepionkami i sami dokładnie przyjrzeli się sprawie. Dla niego to nie jest szczepionka tylko lek eksperymentalny i nie wie, jakie mogą być długofalowe efekty zaszczepienia się.

Premier Doug Ford potwierdził usunięcie Nichollsa z klubu poselskiego. Dodał, że poseł nie będzie ubiegał się o reelekcję jako kandydat partii konserwatywnej.

Ford poinformował również, że posłanka Christina Mitas przedstawiła zaświadczenie lekarskie o przeciwwskazaniach do szczepienia. Mitas pozostanie w klubie poselskim. Posłanka zapewniła, że zachowa wszelkie środki ostrożności podczas pełnienia swoich obowiązków publicznych.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Nicholls będzie teraz posłem niezależnym. Do tej pory sprawował też urząd wicemarszałka, nie wiadomo, czy go utrzyma. Reprezentuje okręg Chatham-Kent-Leamington. Mitas jest posłanką ze Scarborough Centre

Premeir Ford oświadczył, że wielokrotnie zachęcał mieszkańców prowincji do szczepień, a posłów, jako wybranych przedstawicieli społeczeństwa, którzy w swojej pracy codziennie mają styczność z innymi ludźmi, obowiązują wyższe standardy.