Izrael, który miał uwolnić się od COVID-19 dzięki najszybszej na świecie akcji szczepień, zanotował we wtorek drugi najwyższy wzrost liczby zarażonych koronawirusem od początku pandemii.

Jak podało w środę izraelskie ministerstwo zdrowia, we wtorek w Izraelu zanotowano 10 001 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. To największy dobowy wzrost liczby zakażonych od połowy stycznia i drugi największy wzrost od początku pandemii.

Dane ministerstwa mówią też o 25 nowych zgonach z powodu COVID-19 oraz o 688 poważnie chorych pacjentach.

W Izraelu prawie 61 proc. populacji zostało zaszczepione dwukrotnie, a prawie 19 proc. trzykrotnie. Kraj ten opiera się prawie wyłącznie na szczepionce Pfizer/BioNTech.

W zeszłym tygodniu w Izraelu przywrócono ograniczenia dotyczące zgromadzeń oraz obiektów handlowych i rozrywkowych, a rząd rozważa nowy lockdown. Obecnie w całym kraju rozprzestrzenia się bardziej zaraźliwy wariant Delta koronawirusa.

„Izrael, jedno z najbardziej zaszczepionych społeczeństw, ma obecnie jeden z najwyższych wskaźników infekcji na świecie, co rodzi pytania o skuteczność szczepionki” – pisał w zeszłym tygodniu New York Times.

 

za kresy.pl