People’a Party of Canada Maxime’a Berniera przypomina, że masowe lockdowny nie były stosowane nigdy wcześniej przed pandemią COVID-19, a teraz okazały się nie do końca skuteczne w walce z wirusem. Partia podsumowuje, że przyniosły więcej szkody niż pożytku. Czekają nas jeszcze ich efekty długofalowe, czyli zgony związane z depresją, odkładaniem operacji, narkotykami, przemocą domową i samobójstwa.

Bernier i jego partia przypominają, że zgodnie z sekcją 1 Karty Praw i Swobód prawa i wolność obywateli mogą być ograniczane jedynie w uzasadnionych przypadkach – zdaniem PPC restrykcje sanitarne uzasadnione nie były. Partia w swoim programie zauważa, że najwięcej do powiedzenia mają tu prowincje, ale Ottawa może je popierać lub zniechęcać do stosowania pewnych kroków poprzez rozdzielanie funduszy pomocowych.

Bernier proponuje następujące rozwiązania dotyczące pandemii COVID-19:

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU
  1. Promowanie racjonalnego i opartego na nauce podejścia do pandemii, które będzie się skupiać na osobach najbardziej zagrożonych, poszanowaniu wolności Kanadyjczykow, umożliwi im podejmowanie świadomych decyzji, a odrzuci przymus i dyskryminację.
  2. Zwolnić główną urzędnik medyczną Kanady, Theresę Tam i zastąpić ją osobą, która będzie współpracować z agencjami prowincyjnymi wprowadzającymi racjonalne podejście do pandemii, a nie rekomendacje WHO.
  3. Odwołać przymusowe szczepienia i regularne testowanie urzędników federalnych i pracowników zatrudnionych w sektorach regulowanych federalnie.
  4. Znieść paszporty covidowe dla podróżnych.
  5. Przeciwstawiać się obowiązkom szczepień, paszportom covidowym i innym autorytarnym środkom wprowadzanym przez prowincje, a przy tym wspierać osoby indywidualne i organizacje składające w sądach pozwy związane z ograniczeniami sanitarnymi.
  6. Wspierać działania prowincji mające na celu pomoc najbardziej zagrożonym członkom społeczeństwa, ale zaprzestać pomocy jurysdykcjom wprowadzającym lockdowny.
  7. Wspierać badania naukowe i rozwój metod leczenia COVID-19 i innych chorób wirusowych.