Jedzenie w środku St. Lawrence Market w Toronto nie będzie już dozwolone  ze względu na program certyfikacji szczepionek COVID19 w Ontario.

W poście w mediach społecznościowych kierownictwo St. Lawrence Market stwierdza, że aby pozostać otwartym dla klientów, przy wejściu nie będzie sprawdzany dowód szczepienia.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Aby uniknąć zamykania wszystkich wejść i prześwietlania każdego klienta, który wchodzi,   spożycie wewnątrz zonie będzie możliwe aż do odwołania” – czytamy. „Stoły piknikowe na świeżym powietrzu będą nadal dostępne dla osób, które zechcą jeść i pić na zewnątrz”.

„Dowód szczepienia nie jest obecnie wymagany, aby robić zakupy na rynku, ale maski pozostają obowiązkowe.. Proszę zachować dystans fizyczny, aby wszyscy byli bezpieczni”.

Nakaz okazania dowodu szczepień w Ontario wszedł w życie 22 września . Zgodnie z tą polityką klienci, którzy chcą wejść do pewnych  miejsc,  jak restauracje, siłownie i kina, będą musieli pokazać, że otrzymali obie dawki szczepionki przeciw COVID-19 na 14 dni przed wejściem do lokalu.

Dowód szczepienia nie jest wymagany w przypadku zakupów spożywczych i innych niezbędnych towarów.