Pedofil z Maple Leaf Gardens, Gordon Stuckless, 12 grudnia ubiegłego roku został zwolniony warunkowo, potwierdza National Parole Board. Stuckless ma 70 lat. Teraz mieszka w domu przejściowym w centrum Hamilton, niedaleko parku, w którym bawią się dzieci.

Gdy pracował w Gardens jako sędzia i asystent trenera, wabił młodych chłopców oferując im sprzęt hokejowy, bluzy czy koszulki Maple Leafs i Marlies. Następnie wykorzystywał ich seksualnie i nakazywał milczenie.

W 2014 roku Stuckless przyznał się do 100 stawianych mu zarzutów. Został później skazany w związku z dwoma zarzutami odnoszącymi się do nadużyć wobec dwóch z jego 18 ofiar. W 2016 roku sąd nałożył na niego karę 6,5 roku więzienia, po czym sąd apelacyjny zwiększył wyrok do 10 lat. Wcześniej był skazany za wykorzystywanie 24 chłopców, wśród których był Martin Kruze, który popełnił samobójstwo skacząc z wiaduktu na Bloor. Przestępstwa seksualne popełnił w latach 1965-1988.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

National Parole Board napisał w swojej decyzji, że Stuckless wykorzystał 50 młodych chłopców. Rada zwróciła uwagę, że skazany sam nie był pewny tej liczby i potwierdził, że ofiar może być więcej. W końcu jednak uznała, że mężczyzna stanowi niewielkie zagrożenie, przede wszystkim ze względu na swój wiek, brak wykroczeń w ostatnim czasie, a także kastrację chemiczną. Zauważyła, że wyraził skruchę.

Przebywając na wolności Stuckless musi kontynuować przyjmowanie leków oraz zgłaszać wszystkie kontakty z mężczyznami i kobietami, którzy mają pod opieką chłopców w wieku poniżej 18 lat. Nie może przebywać sam w towarzystwie nieletnich.