O’Toole nadal nie chce zapewnić, czy wszyscy konserwatywni posłowie są zaszczepieni, twierdzi, że ci, którzy zasiądą w Izbie Gmin będą.
Erin O’Toole odmówił podania, ilu   posłów zostało zaszczepionych przeciwko COVID-19

Na początku tego miesiąca członkowie Zarządu Gospodarki Wewnętrznej, organu zarządzającego Izby Gmin, ogłosili, że większość posłów – i wszyscy inni wchodzący do Izby Gmin – będą musieli zostać w pełni zaszczepieni, gdy Izba  22 listopada powróci na obrady

Przywódca konserwatystów sprzeciwił się procesowi zastosowanemu do ustanowienia nowej zasady, twierdząc, że kwestia powinna zostać rozstrzygnięta przez wszystkich 338 wybranych posłów, a nie przez grupę „siedmiu posłów spotykających się potajemnie”.

O’Toole powtórzył w środę  mówiąc, że „tylko sama Izba Gmin może określić swój skład i postępowanie” i że jego partia wezwie do jak najszybszego głosowania nad nowymi przepisami. Wszystkie inne partie reprezentowane w Izbie Gmin twierdzą, że popierają nową zasadę.

O’Toole powiedział, że jest w pełni zaszczepiony i wezwał wszystkich, którzy nie otrzymali jeszcze obu szczepień, do jak najszybszego zaszczepienia.: