Mniej więcej 3 lata temu postanowiłem spróbować życia w Polsce, po 35 latach pobytu w Kanadzie.

        Polska zrobiła duży postęp pod rządami prezesa Kaczyńskiego i premiera Morawieckiego. Jest, staje się, krajem dobrobytu. Nie chce tego uznać opozycja nazywająca się głupio totalną. Bo jeżeli tuskoludki z ich hersztem nie są u władzy to w kraju jest, panuje, Sodoma, Gomora i siedem grzechów głównych plus faszyzm!

        Opozycja używa wszelkich brudnych chwytów, jak to się mówi, poniżej pasa, też – by jakoś gdzie się da podesłać rządowi, (przepraszam za wyrażenie), gnojki. Nie jest ważne czy może to szkodzić  Polsce. Ważne, że może dodać parę punktów procentowych Koalicji Obywatelskiej. Ulica i zagranica – przecież to Targowica!

        Historia się powtarza. Kiedyś sprzedawczyki dla własnych partykularnych korzyści włazili gdzie nie trzeba carycy Katarzynie. Wtedy liczyła się siła militarna. Teraz robią to samo wobec zliberalizowanej, lewicującej do obłędu Unii Europejskiej.

        To banda (tak, tak!) zbiurokratyzowanych, niewybranych ignorantów.

        Przykład Turowa jest charakterystyczny. Czesi się poskarżyli do UE, że im słabo woda z kranu leci. Może są z tego powodu niedomyci? Idiotka Hiszpanka nie rozpoznając sprawy (i tak na to za głupia) zadecydowała – zamknąć kopalnię Turów! Setki ludzi na bruk, ekonomiczny disaster! Niedomyci Pepiczko burki są ważniejsi od setek ciężko pracujących Polaków? Bo rząd polski jest prawicowy, a Hiszpania coraz bardziej lewoskrętna? Potrzeba im chyba nowego gen. Franco. Wydaje się, że razem z Węgrami, jesteśmy wobec Unii bezbronni. Nieprawda. Trzeba przyjąć zasadę – jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie – mamy – Polska – prawo weta. Możemy pełnoprawnie nasypać wam nieźle piachu w tryby lewaccy zboczeńcy.

        Prezes Kaczyński to bardzo mądry polityk i po rezultatach można to ocenić Tusk się wije, jak węgorz na patelni, ale mimo że Targowica go popiera – słabiej niż przypuszczał – ciągnie. Głupoty, które wygaduje z nadąsaną minką mu nie pomogą. Miota się od prawa do lewa. Krzyże zdjąć, religię (80% Polaków) oddzielić od polityki. Hurra! Ale słupki poparcia spadają. No to Donald czyni znak krzyża na chlebie i bochenek całuje. A słupki poparcia i tak nieporównywalne do tych pisowskich. Tusk nie jest taki głupi na jakiego się niechcący kreuje. Tyle, że gra tylko na siebie pod wzniosłymi hasłami. Urządził się nieźle pod spódnicą Merkel. Wzbogacił się do obrzydzenia, inaczej Kaczyński. On nie dla siebie pracuje, ale dla Ojczyzny. I to mądrze.

        Nie wierzę żeby w opozycji byli sami durne, których prawda przerasta. To zbiorowisko samolubnych cwaniaków, którzy rżnął głupa przed narodem. Malkontenci.

        Nie powinno być w Polsce żadnych podziałów na samozwańcze „elity” i „plebs”. To popłuczyny feudalizmu czy też mentalności bizantyjskiej, wschodniej.

        Wielu „elitowców” nie może na mnie patrzeć z góry. Mój dziadek nosił jeszcze tytuł hrabiego, nim słusznie zniesiono w Polsce tytuły. Takowa je doba.

        Po trzech latach sięgnąłem po „Gońca”.  Jest redaktor Kumor, jest Olo Pruszyński, jest Michalkiewicz. Tak trzymać!  Prawda zwycięża! Liberal-elity przestańcie bruździć! W  uwiędłych laurów liść chcecie stroić głowy. Jak pisał Orwell, wszyscy są równi, ale świnie równiejsze. We własnym mniemaniu.

        Chociaż zdecydowałem się na życie w Kanadzie bardzo mnie cieszą sukcesy Polski!

Ostojan