Lakeview Village: Wielkie osiedle w pobliżu oczyszczalni ścieków

Ponad 8000 jednostek mieszkalnych Lakeview Village zostało zatwierdzonych przez komisję planowania miasta  Mississauga
Część zabudowy została jednak wstrzymana z powodu obaw o złe zapachy z pobliskiej oczyszczalni ścieków Peel.

Tak cztery lata temu tereny przeznaczone pod zabudowę wyglądały z pokładu drona Gońca

Osiedle Lakeview Village na 71,6-hektarach przy 1082 Lakeshore Rd. E. i 800 Hydro Rd. została zatwierdzona przez komisję planistyczną Mississauga w poniedziałek, 8 listopada, a personel miasta zalecił, aby projekt był kontynuowany z kilkoma zastrzeżeniami  w celu rozwiązania nierozstrzygniętych problemów.

Burmistrz Mississauga, Bonnie Crombie, powiedziała na spotkaniu, że jest „niesamowicie dumna” z projektu i jest to wynik wieloletnich konsultacji społecznych w celu   wykorzystania 177-akrowego terenu byłej elektrowni węglowej Ontario Power Generation .

„Tu nie tak dawno temu była elektrownia, a teraz będziemy mieć piękną zabudowę o różnym przeznaczeniu” – powiedziała.

Lokalna grupa mieszkańców Lakeview Ratepayers Association (LRA) zgłosiła obawy dotyczące wysokości budynków w południowej części projektu w szczególności wzywając do obniżenia proponowanej 24-piętrowego wieżowca w południowo-zachodnim narożniku osiedla do 12-kondygnacji .

Zgodnie z raportem służb miejskich, zastrzeżenia dotyczą „hałasu, zapachu i komunikacji”.

Poniżej pobliska oczyszczalnia ścieków:

Planowana „dzielnica innowacji” o powierzchni 1,5 miliona stóp kwadratowych w Lakeview Village powstanie do czasu ukończenia szybkich pasów autobusowych na Lakeshore Road East, co ma nastąpić w 2027 roku.

Nierozstrzygnięty problem zapachu dotyczy oczyszczalni ścieków GE Booth w regionie Peel, która znajduje się na wschodnim krańcu osiedla. Według pracowników miasta istnieją tymczasowe środki mające na celu złagodzenie zapachów z oczyszczalni, ale część inwestycji nadal będzie podlegać „niekorzystnym warunkom zapachowym”.